.ads-111-120x600

.ads-111-160x600

Hindistan 2022 Yılında 4. Büyük Ekonomi Olacak

Hindistan ekonomisinin gösterdiği hızlı büyüme ve attığı sağlam adımlar başarılı olmaya devam ediyor.

0 91

Hindistan ekonomisinin gösterdiği hızlı büyüme ve attığı sağlam adımlar başarılı olmaya devam ediyor. 2022 yılında dünyanın dördüncü büyük ekonomisi olmaya hazırlanan Hindistan, Almanya’yı da geride bırakacak gibi duruyor.

International Monetary Fund (IMF) tahminlerine göre 2022 yılında Hindistan, dünyanın en iyi ekonomileri arasında ilk beşte yer alan Almanya ve İngiltere’yi geride bırakarak dördüncü sıraya yerleşecek ve böylelikle İngiltere’yi ilk beş ekonominin dışına itmiş olacak.

Bu hedefe ulaşabilmesi için aynı zamanda birçok ekonomik reformu da uygulamaya koyması gereken Hindistan’ın önünde, vergi sistemi, diğer ekonomilerle olan rekabetin verdiği stresin ülkeye olan etkilerinin azaltılması, azalan üretkenliğin artması, iş fırsatlarının değerlendirilmesi ve kurumsal yatırımların hız kazanması gibi hedefler bulunuyor.

Hindistan 2022 Yılında 4. Büyük Ekonomi Olacak

Hindistan’ın Almanya’ya kıyasla gösterdiği hızlı gelişim

Borçlanma seviyeleri, yapılandırılmış ödeme seçenekleri ve bunları ödeyemeyen şirketlerin gün geçtikçe artarak toplam borcun yüzde 16.6 oranını bulması hükümetin sağlayacağı ekonomik gelişimi yavaşlatıyor. Bunun bilincinde olan Hindistan başbakanı Narendra Modi ise hükümeti ve ekonomik gelişim planlarını yatırım ve istihdamı arttırarak çözmeyi hedefliyor.

Bütün bu olumsuz gibi duran gelişmelere rağmen Hindistan’ın gösterdiği gelişim hala oldukça güçlü. IMF tahminlerine göre, 2017 ile 2022 arasında Hindistan’daki Gayrisafi Milli Hasıla’nın yüzde 9.9 oranında büyüyerek dünyadaki ilk beş ekonomiyi zorlayacağı tahmin ediliyor. Böylece Almanya’yı 2022 yılında geçecek olan Hindistan, ayrıca İngiltere’yi de dünyanın ilk beş ekonomisinin dışına itmeyi başaracak gibi duruyor.

Kaynak:Ontrava

Bunları da beğenebilirsin

750x100

Yorumlar
Yorumlar Yükleniyor...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More