.ads-111-160x600

.ads-111-160x600

Dünya’nın düz olduğunu ispatlamak isteyen adama Red Kararı Verildi

Dünya'nın düz olduğunu kanıtlamak için kendi tasarladığı roket ile kendini uzaya fırlatmaya hazırlanan Mike Hugles, yetkili mercilerden izin alamadı.

Dünyanın düz olduğunu iddia eden “Çılgın” lakaplı Mike Hughes, 20 bin dolara mal olan roketiyle saatte 800 kilometre hıza çıkarak 550 metre yüksekliğe ulaşmayı hedefliyordu. 61 yaşındaki Mike Hughes’ın bunu yapmasındaki sebep ise bilimi “kurgudan ibaret” saymasıydı.

Yetkili kurumlardan izin almayı başaramadı

Düz Dünyacılar Araştırma Grubu adlı topluluğun sağladığı destek ile kendini uzaya fırlatmak için kolları sıvayan Hugles, tüm hazırlıklarını tamamlamayı başardı. Hugles, fırlatma için tüm maddi ve manevi seviyeleri atlatsa da yetkili kurumlardan izin almayı başaramadı ve planlanan bu fırlatma işlemi iptal oldu.

Roketin kalkış sisteminde bir kırık olduğu açıklandı

Ayrıca Mike Hugles’ın roketi yasal izin alsa bile farklı sorunlarda meydana geldiği ve kendisinin yaptığı açıklamada kalkış sisteminde süreci aksatacak bir kırık meydana geldiğini duyurdu.

Sizce 61 yaşındaki Mike Hugles, defalarca yuvarlak olduğu açıklanmasına rağmen dünyanın düz olduğunu iddia ederek ne yapmak, neyi amaçlamaktadır?

Bunları da beğenebilirsin

750x100

Yorumlar
Yorumlar Yükleniyor...