fbpx

.ads-111-120x600

.ads-111-120x600

Bitcoin rekor seviyenin altında seyrediyor

Bitcoin durdurulamıyor.

0 399

Bitcoin fiyatları 8 bin dolar seviyesini gördükten rekor seviyeden geri çekilerek para biriminin balon olması ile ilgili kaygıları artırdı.

ABD merkezli Bitfinex’te Bitcoin 8.270,90 dolardan işlem görüyor.

Salı günü sanal para birimi 8.310,20 dolar ile dokuz yıllık tarihinin en yüksek seviyesini vurduktan sonra 400 dolar kadar geriledi. Geçtiğimiz günlerde Tether’in sisteminin hacklendiğini ve 30,95 milyon dolar değerindeki paranın çalındığını söylemesinin ardından Bitcoin düşüş yaşamıştı.

Keskin dalgalanmalarıyla bilinen Bitcoin kayıplarını çabuk telafi etti.

Bitcoin bu yıl ticarette %700’den fazla yükseldi, üç ayrı düzeltmelerin %25’inden fazlası sonraki artışlara yol açıyor. Güncel fiyatlarda Bitcoin’in toplam piyasa değeri 134 milyar$ değerinde.

Güncel dalgalanmalar yatırımcıların alternatif kripto paraya yönelmesiyle iyimserlikten doğuyor. En çok öne çıkan ise Bitcoin ailesi üyesi Bitcoin Cash oldu, rekor yüksekliklerine ulaştı.

Ancak Bitcoin hala bazen mal ve hizmet alımlarında kullanılıyor, spekülasyonlar için neredeyse bir vasıta görevi görüyor.

JPMorgan Chase CEO’su Jamie Dimon en son Bitcoin için “Aldatıcı” tabirini kullandı ve yatırımcılara tembih olarak USB markalı Bitcoin’i “spekülatif balon” olarak değerlendirdi.

Fiyatlar ilk para tekliflerinin son çoğalımlarından desteklendi. Yeni bir sanal para veya bilet yaratmak ve açık satışlar için bir teklif sunuyor.

Bunları da beğenebilirsin

750x100

Yorumlar
Yorumlar Yükleniyor...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More