-sky-

.ads-111-120x600

Bitcoin, Ripple ve diğer kripto paralar yasalaştı

Beyaz Rusya Devlet Başkanı Alexander Lukashenko, Bitcoin, Ripple ve diğer kripto para birimlerini, ICO’ları ve akıllı sözleşmeleri yasallaştıran bir kararname imzaladı.

0 217

Beyaz Rusya Devlet Başkanı Alexander Lukashenko, Bitcoin gibi kripto para birimlerini yasallaştıran bir kararname imzaladı. Kararname, kripto para birimlerinin yanı sıra ICO’ları ve akıllı sözleşmeleri de yasal hale getiriyor.

Elde edilen gelirler vergiden muaf
Madencilik de dahil olmak üzere tüm kripto para işlemleri ve bunlardan elde edilen gelir önümüzdeki beş yıl içerisinde vergiden muaf tutulacak.

Alınan bu kararın temel amacının küresel BT şirketlerinin Belarus’a gelip yatırım yapacak koşulları yaratmak olduğu belirtildi.

Beyaz Rusya’nın BT sektörü, ülkenin birkaç başarılı öyküsünden biri. Ülkede BT sektöründe büyümeyi teşvik etmek amacıyla 2006’da The High-Tech Park adıyla bir yüksek teknoloji parkı kuruldu. Bugün Beyaz Rusya’da yaklaşık olarak aylık ortalama 1800$ kazanan -ulusal ortalamanın çok üzerinde- 115 bin BT uzmanı var

Bunları da beğenebilirsin

750x100

Yorumlar
Yorumlar Yükleniyor...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More