-sky-

.ads-111-160x600

Playboy milyoneri Hugh Hefner 91. doğum gününü kutladı.

Playboy milyoneri Hugh Hefner, 91. doğum günü şerefine kişisel sosyal medya hesabından göz kamaştırıcı hayatını gözler önüne seren nostaljik fotoğraflar paylaştı.

0 237

Playboy milyoneri Hugh Hefner, 91. doğum günü şerefine kişisel sosyal medya hesabından göz kamaştırıcı hayatını gözler önüne seren nostaljik fotoğraflar paylaştı.

Birçok yaşıtı köşesine çekilip emekliliğin keyfini sürdürdüğü bir çağda. Ama Hugh Hefner’ın çevresi hala birbirinden güzel kadınlarla çevrili ve o hayatını böyle kazanmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta 91. yaş gününü kutlayan Playboy milyoneri, yaklaşık 500 bin takipçisi bulunan Instagram hesabından paylaştığı fotoğraflarla, parıltılı geçen 90 yılını kutladı.

Playboy milyoneri Hugh Hefner 91. doğum gününü kutladı

Efsane erkek dergisi Playboy’un patronu Hugh Hefner…. Ve işte Hefner’in eşi tarafından aldatılan bir adamdan, dünyadaki en güzel kadınlarının gözdesi bir şöhret fabrikatörüne dönüşmesinin fotoğraflarla kısa öyküsü… Hugh Marston Hefner, ya da yakınlarının ona seslendiği adıyla Hef, 1926 yılında dünyaya gözlerini açtı.

Üniversitede psikoloji, yaratıcı yazarlık ve sanat dallarında eğitim gören Hefner, bir dönem de sosyoloji ve ABD’de seks yasaları üzerine lisans yaptı.

İş hayatına Esquire dergisinde metin yazarlığı yaparak başladı. 1952 yılında bu işten ayrıldı.

Bir yıl sonra kısa zamanda efsane haline gelen Playboy dergisini çıkardı. Dergi de Marilyn Monroe’nun 1949 yılında çekilen efsanevi takvim pozu da yer alıyordu.

Hefner’in çıkardığı derginin 50 yılı aşkın süredir bir efsane olarak kalmasının en önemli sebeplerinden biri onun yayıncılık anlayışı. Dergiyi kurduğu ilk yıllarda Playboy tarzındaki yayınlardan farklı olarak o dönemin güncel konularıyla ilgili makaleler, siyasi ve kültürel yazılar yayınladı.

Hefner, Ray Bradbury’nin kaleme aldığı ve 1950’lerde kimsenin yayınlamak istemediği Fahrenheit 451 adlı kitabı da yayınladı. Bu o dönem için büyük bir cesaret örneğiydi. Kitap daha sonra François Truffaut tarafından sinemaya da uyarlandı.

Bunları da beğenebilirsin

750x100

Yorumlar
Yorumlar Yükleniyor...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More