.ads-111-120x600

.ads-111-120x600

Çok güzel diye işten çıkartıldı!

Londra'da bir televizyonda çalışan 24 yaşındaki Emma Hulse, fazla güzel göründüğü sebebiyle patronu tarafından işten çıkarıldı

0 224

Londra’da bir televizyonda çalışan 24 yaşındaki Emma Hulse, fazla güzel göründüğü sebebiyle patronu tarafından işten çıkarıldı.

Çok güzel diye işten çıkartıldı Emma Hulse

Emma Hulse, İngiltere Londra’daki bir TV şirketinde çalışırken “Sen podyumda olmalısın ” diyen patronu tarafından işinden kovulduğunu iddia ediyor.

Mayfair’de yaşayan Hulse’nin sekiz saatlik vardiyasının bitimine yalnızca 5 dakika kala patronu işten ayrılmasını istedi.

Çok güzel diye işten çıkartıldı Emma Hulse

Şirket ise olayı kabul etti. Emma’nın işe kısa bir süre önce katıldığını ve sadece üç aydır çalıştığını söyledi. Şirketin sahibi Adam Luckwell, iddia edilen çalışanın işten çıkarılmasıyla ilgili olarak işlemlerin prosedüre uygun olduğunu belirtti.

Kovulma olayını anlatan Emma Hulse,” Akşam 18:00’e kadar işin bitmesi gerekiyordu. Sabah 09:30’da oraya gittiğimde bana ne yapmam gerektiği anlatıldı” diye belirtti.

Çok güzel diye işten çıkartıldı Emma Hulse

Ardından bağlı bulunduğu ajans tarafından kendisine ihtiyaçlarının kalmadığına dair bir metin aldığını söyleyen Hulse,” Konuşmak için müdürün yanına gittiğimde bana ‘Model misin?’ diye sordu.”

İşteyken sadece ruj sürdüğünü, uygunsuz bir görüntü sergilemediğini anlatan Hulse “Bir tişört ve pantolon giyiyorum. Bunda bir sakınca olduğunu düşünmüyorum” dedi.

Çok güzel diye işten çıkartıldı Emma Hulse

Kıyafetinin uygun olduğunu söyleyen Hulse, bölüm müdürünün kendisinin telefon numarasını aldığını ve bir şeyler içmek istediğini belirttiğini anlattı.

“Eve gönderildiğim için büyük hayal kırıklığına uğradım. Ne yapacağımı şaşırdım” diyerek üzüntüsünü anlatan Hulse, ilk defa güzel olduğu için işten kovulduğunu için şaşkınlığını belirtti.

Çok güzel diye işten çıkartıldı Emma Hulse

Genç kadın, şirketin belki de sade görünümlü insanlara hitap ettiğini söylerken, bu şekilde değillerse bile işe girmek isteyenlerin dikkatli olması gerektiği konusunda uyarıda bulundu.

Şirketin sahibi Luckwell ise olayla ilgili olarak, “Mutlu olmadığımız bir çok şey olduğunu gördük, istihdama devam etmemeye karar verdik ve üç ay içinde sözleşmeyi feshettik. Yaptığı şeylerin bir kısmı şirketin politikasına uygun değildi” diye savunma yaptı.

 

Bunları da beğenebilirsin

750x100

Yorumlar
Yorumlar Yükleniyor...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More