-sky-

.ads-111-160x600

Bitcoin Nedir? Nasıl Üretilir? Nasıl Kullanılır?

Bitcoin, yeniçağın en popüler sanal para birimidir. Geçmişi on yıl öncesine dayanan bu sanal sanal para biriminin ilk ortaya atıldığı tarihlerde pek değeri yoktu.

Bitcoin, yeniçağın en popüler sanal para birimidir. Geçmişi on yıl öncesine dayanan bu sanal sanal para biriminin ilk ortaya atıldığı tarihlerde pek değeri yoktu. Aslında değeri yoktu yerine çok önemseniyordu demek çok daha doğru bir söylem olacaktır. Şu anda hemen hemen tüm dünyada kabul gören sanal para birimidir.

Sanal Parayı Kim Ortaya Çıkardı?

Satoshi Nakamato tarafından ortaya çıkarıldı. Aslında bu ismin gerçekte kim olduğunu tam olarak bilen yok. Japon olduğu söylenmekte ancak bu da kesin bir bilgi değil. Oldukça zor algoritmaların sahibi olan bu isim belki de bir grup, takım isimi olabilir. Böyle bir söylem olsa da yakın bir zamanda kağıt paranın yerine geçeceği, şu anda uzak bir ihtimal. Ancak ciddiye alınması gereken bir para birimi olduğu aşikar.

Bitcoin nasıl üretilir?

Bitcoin’in üretim aşaması için bir madencilik terimi kullanılmakta. Bu terim, mining. Buradaki madencilik işlemini güçlü işlemcili bir bilgisayarda yapıyorsunuz. Burada madencilikten kasıt, bilgisayarınızda oynattığınız bir şans oyunu gibi düşünülebilir. Yani, rakamlardan oluşan bir saman yığını içerisinde, bir iğne aramak gibidir. Bu kadar zor bir algoritmaya sahiptir. Ancak, dijital saman yığınları içerisinde o iğneyi bulan kişiye büyük ödül kazanmaktadır.

Bitcoin Nasıl Kullanılıyor?

Sanal parayı kullanabilmek için sanal cüzdan oluşturmak gerekiyor. Sanal cüzdanı, internetiniz olduğu takdirde cep telefonunuzdan bile oluşturabilirsiniz. Çok zor bir işlem değil. İstediğiniz kadar cüzdan oluşturabilirsiniz. Herhangi bir sınırlama yoktur.

Bunları da beğenebilirsin

750x100

Yorumlar
Yorumlar Yükleniyor...