fbpx

-sky-

-sky-

Bitcoin’de Onaylanmayan İşlem Sayısı 287 Bini Geçti

Asyalı yatırımcılar piyasadan çıkarken Bitcoin bugün 13 bin $ düzeyinin altına kadar düştü ve 24 saatte %23’e kadar varan düşüş yaşadı.

0 305

Asyalı yatırımcılar piyasadan çıkarken Bitcoin bugün 13 bin $ düzeyinin altına kadar düştü ve 24 saatte %23’e kadar varan düşüş yaşadı.

Bitcoin’in popülaritesi de artarken insanların sahip oldukları Bitcoinleri sevdikleriyle, dostlarıyla paylaşmak istemiş olabilir. Ne de olsa Bitcoin’in icat edilme sebebi buydu. Finans sisteminin kontrolünü tekrar insanlara kazandırmak. Ama herkes Bitcoin sahibi olmadığı ya da hakkında bilgili olmadığı için Bitcoin sahipleri işe el atıp kripto parayı ailelerine, arkadaşlarına tanıtmak istemiş olabilir.

Paylaşmak etmek güzel şey ancak bu düşüş piyasayı ciddi ölçüde etkiledi. Bildiğiniz üzere Bitcoin harekete geçtiği zaman genellikle tüm piyasayı da beraberinden götürüyor. Bu bazen olumlu yönde oluyor ancak şuanda oldukça olumsuz. Bitcoin’in yaşadığı düşüş tüm piyasada düşüşe sebep oldu ve şuanda çok fazla kripto paranın fiyatı “kırmızı” gözüküyor.

Bu düşüş yukarıda belirtildiği gibi yılbaşına veya bambaşka bir şeye bağlanabilir. Ancak şuanda bu hareketliliğin sebebinden daha can sıkıcı şeyler var. Mesela Bitcoin ağında onaylanmamış 287 binden fazla işlemin bulunması. Bu sayı 285 bine kadar yükseldikten sonra bir süre sabit dursa da tekrar artış yaşadı. Panik satışının başlaması (veya devam etmesi) durumunda bu sayı daha ne düzeylere kadar tırmanır bilinmez.

Bitcoin ağındaki onaylanmayan işlem sayısı geçmişte de hep ciddi miktarlardaydı ancak işlem başına düşen ortalama ücret asla 33 $ civarlarında değildi.

İşlem ücretleri yüzünden başı zaten oldukça ağrıyan Bitcoin, bu konuda pek olumlu gelişme gösteriyor gibi durmuyor. Hatta aksine işlem ücretleri ve bekleme süreleri gittikçe kötüleşiyor. Yüksek işlem ücretleri ve bekleme süreleri ile insanları zora sokan bankalara bir tepki olarak ortaya çıkan Bitcoin’in şuanda bu tepkiyi göstermekten çok uzak olduğunu ve artık bir “para birimi” olarak kullanılamayacağını düşünen oldukça fazla kişi var. Bu konu hakkında Bitcoin ağında bir değişiklik veya gelişme yaşanır mı sorusunun cevabını zaman içinde alacağız.

Kaynak Koin Bülteni
Bunları da beğenebilirsin

750x100

Yorumlar
Yorumlar Yükleniyor...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More