.ads-111-160x600

.ads-111-160x600

THE LEGEND OF ZELDA: BREATH OF THE WILD Rekoru Kırıldı

The Legend of Zelda: Breath of the Wild çıkalı 20 gün bile olmamışken, en kısa sürede bitirme rekorları kırılmaya başlandı.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild çıkalı 20 gün bile olmamışken, en kısa sürede bitirme rekorları kırılmaya başlandı. Hatta bu başlangıç oyun resmi olarak çıkmadan (3 Mart 2017 öncesinde) kimi insanlar tarafından bazı açıklardan yararlanılarak kırılmasına dayanıyor. Oyunları en kısa sürede bitiren bu gözü dönmüş oyunculara internet aleminde “speed runner” adı veriliyor.

Gymnast86 nick’li oyuncu The Legend of Zelda’nın yeni oyunu Breath of the Wild için yeni rekoru geçtiğimiz günlerde eline almış bulunuyor. Bir önceki inanılmaz 58 dakika 1 saniyelik rekorunu, 53:13 olarak tekrar kıran gymnast86, kırdığı rekorla ilgili olarak videosunun açıklama kısmında yeni kırdığı rekorla ilgili bazı ipuçlarını paylaşmış. Örneğin Zelda’nın yatak odasını es geçmenizi sağlayan Hyrule Castle yolunu kullanmak, son bölüm sonu canavarını yenmek için “mighty elixir” (güçlendirme iksiri) kullanmak gibi.

Oyuncuların pek çoğu rekor kırabilmek için Link Amiibo (size farklı eşya ve güçlendirmeler sağlayan bir tür figür) ile Epona adındaki atı alarak Hyrule Castle’a daha hızlı varıyorlardı. Tahmin edeceğiniz gibi bu durum aralarında hızla ilgili tartışmalara sebep oluyordu. Gymnast86 ise bu rekoru kırarken Amiibo kullanmadı ve oyunu İngilizce olarak oynadı. İngilizce oynamış olmasının altını çiziyoruz çünkü oyuncuların fark etmiş olduğu üzere konuşmalar arasında en hızlı yazılıp geçilebilir olan dil Almanca. Gerçekten tuhaf bir detay ama iş rekor kırmaya geldiğinde her saniye çok değerli.

Oyunun bir başka önemli tekniği ise “whistle sprinting”. Adını oyuncuların taktığı bu teknik Link’in koşarken yorulmasını engellemeye yarıyor. Koşma tuşuna sürekli olarak hızlı bir şekilde basıp çektiğiniz takdirde Link çok saçma bir şekilde hareket etse de normal yürümesinden daha hızlı hareket etmiş oluyor.

Bunun Breath of the Wild’ın son rekoru olacağını sanmıyoruz. Hala daha oyuncular bu rekoru kırmaya çalışıyorlar. İlerleyen zamanlarda çok daha büyük rekorlar kırılmasını dört gözle bekliyoruz.

750x100

Yorumlar
Yorumlar Yükleniyor...