.ads-111-160x600

-sky-

Youtube Mobile Koyu Tema Seçeneği Geliyor

YouTube'un masaüstü sürümünde yer alan "koyu tema" özelliği, mobil uygulaması için de aktif olacak. Tasarımıyla ilgi çeken bu özellik mobil kullanıcılar için ısrarla isteniyordu.

0 129

YouTube’un masaüstü sürümünde yer alan “koyu tema” özelliği, mobil uygulaması için de aktif olacak. Tasarımıyla ilgi çeken bu özellik mobil kullanıcılar için ısrarla isteniyordu.

Sosyal ağlar arasında “karanlık mod” olarak büyük bir popülariteye sahip olmaya başlayan özellik geceleri göz yormamak konusunda ciddi manada işe yarıyor. Bu işlerlik dışında yeni bir tema olması hasebiyle şık da bulunan karanlık mod, her sosyal ağda küçük farklarla yer almaya devam ediyor. Genellikle mobil cihazlar için daha yoğun şekilde kullanılan bu özellik, birçok sosyal ağ için öncelikli olarak mobil uygulamaya sonrasında masaüstü sürüme gelmişti. YouTube da bu özelliği, uzunca bir zamandan bu yana masaüstü versiyonunda kullanıyordu. Bunun yanında YouTube’un Android için beta olarak yayınladığı v12.45 sürümünde ortaya çıktığına göre, şimdiden itibaren artık mobil uygulamaya da koyu tema özelliği gelmiş olacak.

Şimdilik, tüm kullanıcılar için kullanılabilir olmasa da bir geliştirici betasında ortaya çıkan özelliğin beğenildiği söylenebilir. Bu özelliğe apk olarak ulaşılabiliyor. Görsellerde net olarak fark edilebildiği üzere özellik açıldığında tam olarak her yeri koyu temayla kaplamıyor. Fakat denemek istendiğinde beta apk’sı akıllı telefona kurulabilir durumda. Göz sağlığına yaptığı somut katkıyla dikkat çeken özellik, son halini merakla bekletiyor…

Bunları da beğenebilirsin

750x100

Yorumlar
Yorumlar Yükleniyor...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More