.ads-111-120x600

.ads-111-160x600

Trafikte korna çalmayı yaşam şekli haline getirmiş beyinsiz güruh!

0 1.951

Gece 02:10 dolayları oturmuş yatağın ortasında bu yazıyı yazıyorum,sebep? Kafayı yemiş olmam falan değil tamamen beyinsiz bir sürücünün egzoz patlatarak caddeden geçmesi.

İstanbul’da kalabalık sayılabilecek bir ilçede, oldukça canlı ve hareketli bir cadde üzerinde, alalade bir apartman dairesinde ikamet etmekteyim. Buraya kadar her şey yolunda hatta cadde üzerindeki dükkan popülasyonunu düşünürsek pozitif oranda etkilenme ihtimalin ivme kazanır.

Lakin gel gelelim asla önü alınamayan belediye tarafından tamda gözlerine sokulacak şekilde yerleştirilmiş ‘klakson çalmak yasaktır’ levhasının işlevsizliğine.Evet gerçekten ülkemizde terörün her türlüsüne rastlamak mümkün. Buda gürültü terörü! Her kornaya basıldığında beynimde canlanan, sürücünün elindeki ışın silahını ateşleyip kulak ve sinirlerimi hedef alması! Hafta içi sabah saatlerinde izlenimlediğim kadarıyla evimizin önündeki caddede oluşan trafik ve bu trafikte yeşil lambanın yanmasıyla oluşan eş değer korna sesleri.. Balkonda bu manzarayı izlerken bazen gözlerimi kapatıp korna seslerini birer klasik müzik eserine dönüştürme çabalarım kaç sanat ödülü eder bilemiyorum.

Sen korna çalsanda o trafikte kalmaya devam edeceksin çalmasan da! N’olur zorlama daha fazla içinde bulunduğun çıkmazı.Burası İstanbul, bu şehrin kaderine altın harflerle trafik yazılmışken senin o s*kik aracın o çıkmazdan kurtulup uçup kaçabilecek bir teknolojiye sahip değil. Otur ve kaderine razı ol!

Tabi birde bu durumun daha kabadayı versiyonu yüklü sisteme. Ta ta tam minibüs kornası.Bu duruma en çok Ankara’da yaşadığım dönemde şahit oldum.Olay genelde şöyle gelişiyor. Yeter ki yol kenarında dikilen, duran bir grup görsün başlar üç yüz metre öteden durağa yaklaşana kadar kornayı belli aralıklarla çalmaya.Maksat nereye ulaşım sağladığını yolcuya göstermektir. Son derece gereksiz ve Türk icadı bir tavırdır acilen kurtulunması gerekirken bütün dolmuş minibüs şoförleri arasında popüleritesini asla kaybetmez.

Gel gelelim kornanın zırt dediği yere. Ülkemizde yoldan geçen kadına laf atma şeklinden tut da trafikte asabını bozan sürücüye küfretme şekli olarak da tanımlayabileceğimiz bir çok özelliğe sahip.Kendi görevi dışında saçma sapan bir çok şey temsil eden bu basit mekanizmayı bu kadar kolay kullanmamalıyız. Bu benim hak ihlalime girer. Sen oturduğun yerden korna çalıyorsun diye, benim oturduğum yerde kalp krizi geçirme ihtimalim artıyor, konsantrasyonum bozulup,işitme kaybı oranımı yükseliyor, yaşlıysam rahatsız ediyosun, bebeksem uykumu bölüyosun…YAPMA!!

Bunları da beğenebilirsin

750x100

Yorumlar
Yorumlar Yükleniyor...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More