.ads-111-120x600

.ads-111-160x600

2018 tesettürlü kadın makyaj trendi

Her yıl olduğu gibi bu yılda makyaj ve moda dünyasının trendleri kendini göstermeye başladı. Peki bu yıl tesettürlü kadın makyajında neler trend?

Geçtiğimiz yıllarda tesettürlü kadınlar arasında arap makyaj trendi hakimiyetini sürdürse de, 2017 yılıyla birlikte benimsenen soft makyaj, trendini korumaya devam ediyor.

Adeta makyajsızmış görünümü sağlayan trend, bu senede ağırlığını korumaya devam ediyor. 2018 yılında soft bazlar ten rengiyle uyumlu fondötenler, pudralar önemli rol oynuyor.Ağırlık yüz kusurlarının kapatılmasından yana olsa da daha az hatalı bir cilde sahipseniz bb ve cc kremlerin kullanılmasını öneririz.

Tesettür makyajda her yıl olduğu gibi bu yılda dolgun kirpikler ve alımlı gözler ön planda. Farlarda abartı renklerden ziyade daha çok toprak ve şeftali tonlarının seçilmesi öneriliyor. Bol rımel ve hatta uçuk sayılmayacak takma kirpikler bu yıl oldukça revaçta.

Seyrek kaşları kaş farı veya kaş kalemleriyle doldurarak daha hacimli kaşlar elde etmeli.Bunu yaparken kaş rengimizle uyumlu ürünleri tercih etmeliyiz aksi takdirde yapay bir görüntü elde ederiz ki, buda bizim bu yıl isteyeceğimiz bir seçim olmamalı.

 

Tesettürlü bir bayanın makyaj konusunda en hassas davrandığı noktalardan biridir ruj seçimi. Bu konuda imdadımıza hemen şeftali ve nude tonları yetişiyor. Şayet beyaz tenliyseniz şeftali tonlarını kullanmanızı, esmerseniz daha çok nude ve toprak tonlarına yönelmenizi tavsiye ederiz.

Allık kullanımında bu yıl aşırıya kaçmak yerine daha çok ıslak görünüm sağlayan ve yüzünü  aydınlatan highlighterlar kullanmalısınız. özellikle elmacık kemiklerine ve burun üzerine uygulanan aydınlatıcılar sağlıklı ve canlı görünmenizi sağlayacaktır.

Geldik bu yazı dizimizin sonuna makyaj bahane kadın olmak şahane. Son olarak süper bir tüyo hiç modası geçmeyen tek trend kadının zerafetidir. Sevgiyle…

 

 

Bunları da beğenebilirsin

750x100

Yorumlar
Yorumlar Yükleniyor...