-sky-

.ads-111-160x600

Türkiye ‘de En Çok Satan Otomobil Markaları

Türkiye 'de en çok hangi marka otomobil satılıyor gelin haberimize bir göz atalım

1.) SUZUKİ 4.316 adet

Otomotiv üreticisi Japonya dır.Geniş ve ferah kabini olumlu özellikleri arasındadır.

2.) VOLVO 4.477 adet

Otomotiv üreticisi İsveç tir.Motor gücü yüksek araçlardır. Sağlamlığıyla bilinir. Dizayn olarak kaba hatlara sahiptir.

3.) KIA 10.937 adet

Otomotiv üreticisi Kore dir. Daha çok ürettiği arazi araçları ve Kamyon, Kamyonetleriyle meşhurdur.

4.) CITROEN14.709 adet

Otomotiv üreticisi Fransa dır. Minivan modelleriyle bilinir.Dizel motor teknolojisine sahiptir.düşük yakıt düşük ses olumlu özelliklerindendir.

5.) SEAT 16.064 adet

Otomotiv üreticisi İspanya dır. Kalite ve teknolojinin her nimetinden faydalanılan otomobillerdir.Türkiye distribütörlüğü sayesinde hakettiği değeri görmemiş markadır.

6.) BMW 19.564 adet

 

Otomotiv üreticisi Bavyera dır.Dizel motor olanları sakin kullanımda inanılmaz derecede düşük yakıt tüketimi sağlar. Sağlamlık ve hız konusunda kendini kanıtlamış marka Türkiye de zengin Doblosu olarak anılır.

7.) AUDİ 21.585 adet

 

Otomotiv üreticisi Bavyera dır. Direksiyonu en yumuşak çevrilen otomobil grupları arasında yer alır.Türkiye de uygulanan fiyat politikası yüksek olsa da efendi zenginler tarafından tercih edilen marka.

8.) SKODA 24.679 adet

Çekoslavakya da kurulmuş fakat bir süre sonra Volkswagen bünyesine geçmiştir.Genel olarak Kamyon kamyonetleriyle bilinir.

9.) MERCEDES BENZ 25.588 adet

Otomotiv üreticisi Almanya dır. Otomobil dünyasında prestij kelimesinin karşılığı.Dünyada zenginlikle alakalı tamamlayıcı unsurdur.

10.) HONDA 26.421 adet

Otomotiv üreticisi Japonya dır. Amerika da satışı en çok yapılan araç olma yolunda koşar adım ilerlerken Türkiye de dizel ve otomatik fetişizmi yüzünden pek yüzünden kendine çok yer bulamamış markadır.

11.) PEUGEOT 29.981 adet

Otomotiv üreticisi Fransa dır. Opel i bünyesine kattıktan sonra Avrupa da Volkswagenden sonra ikinci büyük otomotiv üreticisidir. Modelleri güzel tasarlayan fakat üretim konusunda yaşattığı ufak tefek aksaklıklar nedeniyle tasarım konusundaki iddiasını sürdüremeyen firma

12.) NİSSAN 32.043 adet

Otomotiv üreticisi  Japonya dır. Satış ve pazarlama konusunda iyi olan firmadır.Japonya ve driftin göz bebeğidir.

13.) FORD 39.850 adet

Bir zamanların otomobil öncüsü Ford Amerikan markasıdır. Otomotiv sanayini kuran markada denilebilir.

14.) TOYOTA 40.658 adet

Otomotiv üreticisi Japonya dır. Genellikle hibrit ve hidrojen yakıtlı araç üretimine odaklanıp 2020’den itibaren tamamen bataryayla çalışan 10 adet araç piyasaya sürerek sadece elektrikli araç üretmeye başlayacağını açıklayan firma

15.)DACİA 41.914

Renault tarafından satın alınıp Romanya da üretimi yapılan firma.Reklam konusunda başarısız olsa da geliştirdiği satış politikası sayesinde beklenenden fazla atak yapmıştır.

16.) OPEL 44.707 adet

Zamanında reklamlarında Alman vurgusu yapılsa da Fransız şirket Peugeot a satılan firma. sağlamlık konusunda iddiasını ortaya koysa da hiçbir modelin birbiriyle uymadığı ilginç marka.

17.) HYUNDAI 49.281 adet

Otomotiv üreticisi Güney Kore dir. Orijinal dilinde şande olarak okunur yeni araçlarıyla nokta atışı üretimler yapıp satış gücü olsa da fanatiği olmayan marka.

18.) FIAT 61.364 adet

Otomotiv üreticisi İtalya dır. Fiyat skalası en normal düzeylerde olan marka. Neredeyse birbirinin aynı denilebilecek modeller üretmesiyle dikkat çekiyor.Yedek parça sıkıntısı çekilmemesinden ötürü ülkemizde oldukça tercih edilen marka.

19.) VOLKSWAGEN 89.688 adet

Otomotiv üreticisi Almanya dır. Yaptığı dizel hilesi sonucunda değer kaybeden firma.Fakat ülkemizde yüksek itibarı olduğu kesin.tüm motor seçenekleriyle düz ve otomatik vitesi üreticisine sunan firma.

20.) RENAULT 113.454 adet

Otomotiv üreticisi Fransa dır. Motor ve motor sporları dünyasın en önde gelen firmalarından biri.Güncellediği modelleriyle satış hacmini artıran marka.

 

Bunları da beğenebilirsin

750x100

Yorumlar
Yorumlar Yükleniyor...