fbpx

-sky-

.ads-111-160x600

Rus Kozmonottan İlginç Açıklama! İnsanlar Yakında Marsta Yürüyecek

Rus Dili ve Kültür Merkezi ile Ütopya Dergisi tarafından düzenlenecek Mir Uzay İstasyonu Konferansı nedeniyle Türkiye'ye gelen Lazutkin, Ankara'da bir otelde basın toplantısı düzenledi..

Ankara’da bir otelde basın toplantısı düzenleyen Lazutkin, uzay istasyonu Mir’de 6 ay kaldığını ve çok önemli bir kaza atlatan uzay istasyonunu yeniden yörüngeye oturtmayı başardığını söyledi.Uzaya gideceğini öğrendiğinde 3 hayal kurduğunu belirten Lazutkin, bunların “Ay’da ve  Mars’ta yürümek, yer çekimsiz ortamda bulunmak ve uzaylıları görmek” olduğunu ifade etti.

 

Rus kozmonot Lazutkin, uzay istasyonlarının teknik olarak insanlara uzayda yaşamak için imkanlar sunduğunu belirterek, “Şu an insanoğlu Mars’a gidecek teknolojik imkana sahip ama daha büyük bir problemimiz var o da radyasyondan korunmak. Radyasyonlu ortamda bulunma henüz çözülememiş bir problem. Bunun da çözüleceğine inanıyorum. Benim Mars’ta yürüme hayalim artık muhtemelen suya düştü ama öyle düşünüyorum ki yakın gelecekte Mars’ta insanların yürüdüğünü göreceğiz ve ben tanıklık edebileceğim.” diye konuştu.

Gazetecilerin “Yeniden uzaya gitseniz hangi efsane astronot ve kozmonotlarla uçmak isterdiniz.” sorusu üzerine Lazutkin, “Bütün eski astronot ve kozmonotlara saygım var ama Yuri Gagarin’e çok imrenirdim. Çünkü o, ilk kez uzaya gitti ve kimse uzay hakkında bir şey bilmezken o gözleriyle gördü. Bu yüzden Yuri Gagarin ile uçmak yerine Yuri Gagarin olmak isterdim ya da bir uzaylıyla uçuş yapmak isterdim ama bu uçuş bir uzaylı ile insanın ilk uçuşu olmalı.” dedi.

 

 

kaynak: a haber

Bunları da beğenebilirsin

750x100

Yorumlar
Yorumlar Yükleniyor...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More