.ads-111-120x600

.ads-111-160x600

Facebook’a şok

ABD Federal Ticaret Komisyonu Facebook’un kullanıcı verilerini nasıl kullandığı konusunda halka kapalı araştırma başlattı.

Komisyon 50 milyon üyesi olan facebook un kullanıcı bilgileirinin nasıl sızdırıldığını ve bu verilen nasıl kullanıldığını araştırıyor. Yapılan açıklamada, “FTC basında verilen raporları ve Facebook’un kişisel verileri nasıl kullandığı konusunu çok ciddiye alıyor” denildi.Ayrıca facebook un komisyonla imzaladığı karara uyup uymadığını da araştıracak.Maddeler arasında facebook un kişisel gizlilikleri içinde kullanıcılarından özel izin alması da yer alıyor.

Şayet karara uyulmadığı anlaşıldığı takdirde facebook u rekor ceza bekliyor olabilir. İhlal başına 40 bin dolar gibi bir rakam ödenmesi söz konusu olabilir. Buda 50 milyon kullanıcısı olan facebook için 2 trilyon dolar gibi bir rakama tekabül ediyor.

Geçtiğimiz günlerde yayınladığı mesajda yaşanan olay karşısında üzüntüsünü dile getiren  Zuckerberg böyle bir hatanın tekrarlanmayacağına bunun için gerekli bütün önlemlerin alındığına dair teminatta bulunmuştu.

Bunları da beğenebilirsin

750x100

Yorumlar
Yorumlar Yükleniyor...