.ads-111-160x600

-sky-

En İyi 7 Teknoloji Dizisi

En İyi 7 Teknoloji Dizisi

Mr. Robot

Günlerce evden çıkamayacaksınız: Gelmiş geçmiş en iyi teknoloji dizileri
Bir hacker ve yazılım dahisi olan Elliot’un üzerinden anlatılan çok başarılı hikayeler silsilesi. Eliot’un hem hack dünyasındaki hasımları ile yaptığı mücadelenin, hem de kendi zihniyle yaptığı mücadelenin tanığı oluyoruz.

En İyi 7 Teknoloji Dizisi black mirror

Black Mirror

Filmin yaratıcısı Charlie Brooker dizinin içeriği ve yapısı hakkında şunları söylüyor: “Her bir bölüm farklı bir yerde, farklı bir gerçeklikte geçiyor. Hem de farklı oyuncu kadroları ve yönetmenle.” Eğer teknoloji bir uyuşturucuysa, ki öyle hissettiriyor, bunun yan etkileri neler? Teknoloji rahatlıkla rahatsızlığın arasında bir yerde. Her bir duvara, her bir masaya baktığınızda gördüğünüz şey bir kara ayna (Black Mirror): yani ya bir tv, ya bir monitör ya da bir akıllı telefon.

Silicon Valley

HBO’nun kara mizah türündeki yeni komedisi Silicon Valley; Silikon Vadisi’nde çalışan, içine kapalı asosyal bilgisayar programcısı Richard ve onun beş arkadaşının öyküsünü anlatıyor. Teknoloji dünyasındaki insanların başarıya ulaşabilmek için geçtiği yolları bir bir gösteriyor.

Westworld

İçerisinde sadece Android’lerin olduğu bir bölge düşünün; Westworld bundan ibaret. Tamamen robotlardan oluşan bir parkta, isteyen kişiler belirli bir ücret karşılığında eğlenebiliyorlar. Tabi eğlenmelerinden kasıt, robotları kontrol etmek. Fakat bir şeyler ters gittiği için robotlar bilinç kazanmaya başlıyor ve böylelikle de dizinin hikayesine giriş yapıyoruz.

Halt & Catch Fire

Teknolojinin en heyecanlı dönemlerinden birisi: 1980’ler. Bir yanda dönemin en ileri gelen markası IBM bir yanda başka markalar ve hayallerini gerçekleştirmek isteyen bir grup girişimci. Dizimizde kendi bilgisayarlarını yaparak sektörde yer edinmek isteyen bu gençlerin gelişim öykülerini izleyeceğiz.

En İyi 7 Teknoloji Dizisi Person of Interest

Person of Interest

Kameralar her yerde! İzliyorlar, dinliyorlar, kaydediyorlar… Sizin hakkınızda her şeyi biliyorlar! Peki siz onlar hakkında ne biliyorsunuz? Gizemli bir iş adamı olan Mr. Finch, ileride işlenecek suçları önceden önlemeyi hedefleyen bir bilgisayar programı geliştirir. İlginç bir karaktere sahip bu milyoner iş adamı elindeki programı hayata geçirebilmek için resmi kayıtlarda ölü olarak geçen Reese adlı eski bir CIA ajanıyla anlaşır. Kendi kaynakları ve teknolojisiyle, Reese’in yetenekleri ve sezgilerini birleştiren Mr. Finch’in amacı; gelecekte işlenecek olan suçları henüz suçlular eyleme geçmeden önlemektir.

IT Crowd

Günlerce evden çıkamayacaksınız: Gelmiş geçmiş en iyi teknoloji dizileri
Büyük bir şirketin bilgi işlem departmanında çalışanlarının başından geçen komik hikayelerin anlatıldığı muhteşem bir sitcom dizisi. 2006, İngiltere yapımı olan dizi dünyada birçok kişinin favorisi. Komediyle teknolojiyi buluşturan bu güzel diziyi şiddetle izlemenizi tavsiye ederiz.

Bunları da beğenebilirsin

750x100

Yorumlar
Yorumlar Yükleniyor...