.ads-111-120x600

-sky-

2 kilometrekarelik adada tek başına yaşıyor!

İrlanda’nın Galway kıyısından biraz uzakta yer alan Omey Adası’nda19. yüzyılın ortalarında 400 civarında insan yaşıyordu. 2 kilometrekare büyüklüğündeki bu ada da şimdi sadece bir kişi yaşıyor: Pascal Whelan.

Omey Adası yaklaşık 2 kilometrekare büyüklüğünde ve bu adada Günümüzde ise adayla baş başa kalan tek bir isim var: Pascal Whelan. Pascal, hayatını filmlerde ve canlı şovlarda dublörlük yaparak geçirmiş ve işi dolayısıyla bütün dünyayı dolaşmış.

Ve o canlı şovlardan birinde ekip arkadaşı hayatını kaybedince kariyerini noktalamaya ve çocukluğunun geçtiği Omey Adası’na yerleşmeye karar vermiş.

Fotoğrafçı Kevin Griffin ise adanın çok yakınındaki Clifden isimli yerleşim yerinden Claddaghduff’a doğru giderken Pascal’ın otostop çektiğini görmüş. Kevin’in Pascal’ı arabasına almasından sonra ise ikilinin arasındaki güzel bir dostluk başlamış.

Kısa yolda birçok hikaye paylaşan ikili, ertesi gün bir araya gelmiş ve Pascal’ın hayatına odaklanan bir fotoğraf projesi üzerine konuşmaya başlamış.

Fotoğrafçı Kevin Griffin, 5 yıla yakın bir süre boyunca adada Pascal’ı ziyaret ederek hayatını fotoğraflamış ve proje bitmesine rağmen onu hâlâ ziyaret etmeye de devam ediyor. Griffin’in gözünden, Omey Adası’nın yalnız adamı Pascal’ın hayatını yansıtan fotoğraflar ise “Last Man Standing” ismini verdiği bir kitap haline gelmiş.

80%
Awesome
  • Design
Bunları da beğenebilirsin

750x100

Yorumlar
Yorumlar Yükleniyor...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More