fbpx

.ads-111-160x600

.ads-111-120x600

Zihnine Bahar Temizliği Yaptıracak 5 Öneri

İlkbahar birçok kişi için evini veya apartmanını istenmeyen dağınıklıklardan temizlemek için güzel bir zamandır.

0 125

İlkbahar birçok kişi için evini veya apartmanını istenmeyen dağınıklıklardan temizlemek için güzel bir zamandır. Ancak aynı zamanda zihnini de gereksiz stresten arındırıp temiz bir başlangıç yapmak için müthiş bir fırsattır.

Zihnine Bahar Temizliği Yaptıracak 5 Öneri

Evden başla

Dağınıklığın enerjimizi tükettiği kanıtlanmıştır. Seni endişelendirip, görsel duyularını aşırı yükleyerek net düşünmeni engeller. İlk önce yatak odanı bütün dikkatini dağıtan şeylerden temizle ki iyi bir uyku alabilesin. Bulaşıkları yıka, dolaplarını düzenle, çamaşırlarını yıka. Temiz bir ev zihin ferahlığı sağlar.

Buzdolabını temizle

Soğuk kış ayları buzdolabını birçok zararlı abur cuburla doldurmana sebep olabilir. Dürtülerimiz bizi kış uykusuna dalıp, yağlı yiyecekler depolamaya yönlendirir. Araştırmalar dağınık bir buzdolabından abur cubur atıştırmaya temiz bir buzdolabından çok daha meyilli olduğumuzu göstermiştir. Haydi o buzdolabının arkasında kalmış, tarihi geçmiş gıdaları atıp yerine taze meyve, sebzeleri getir. Ne kadar sağlıklı beslenirsen o kadar sağlıklı görünüp hissetmeye başlayacaksın.

Zihnine Bahar Temizliği Yaptıracak 5 Öneri

Çalışma alanını temizle

Masan üst üste yığılmış kağıt yığınları, kahve bardakları ve ataçlarla mı dolu? Dağınık bir çalışma alanının iş performansını kötü yönde etkileyip, unutulan toplantılar, pasaklılık ve verimsizliğe yol açtığı kanıtlanmıştır. Bir gün öğle yemeğini kısa kes ve elde ettiğin o fazladan zamanı dağınık kağıtlarını toparlayıp masanı temizlemek için kullan. Hem en iyi verimine geri döneceksin, hem de patronun seni bundan dolayı daha çok sevecek.

Zihnine Bahar Temizliği Yaptıracak 5 Öneri

İnternet hayatını temizle

Sürekli olarak 24/7 bağlı olmamızın beklendiği bu modern dünyada hepimiz gözlerimizi ve kulaklarımızı bilgisayarlarımız ve telefonlarımıza mühürleyip yaşamayı biraz fazla kaçırıyoruz. Sürekli maruz kaldığımız çok sayıda görsel veri, bilgiyi işleme yeteneğimizi azaltıyor ve bizim için devasa bir stres ve sıkıntı kaynağı oluyor. Beyinlerimiz sürekli olarak net ve yaratıcı düşünmemize izin vermeyen bilgilerle bombardıman altında tutuluyor. Her gün o ekranları bir kaç saat kapatmayı adet haline getir ve zihnine çok ta ihtiyaç duyduğu huzur içinde dinlenip, düşünebileceği bir zaman tanı.

Zihnine Bahar Temizliği Yaptıracak 5 Öneri

Dışarı çık

Her yerde bahar havası var. Dışarı çık. Aktif ol. Koşuya çık, veya uzun zamandır görmediğin bir arkadaşınla yürüyüşe çık. Açık havada yoga dersleri al. Temiz havayı içine çek. Açık havada yapacağın azıcık egzersiz, seni tazeleyip o birkaç fazla kış kilolarını atmana ve zihnini soğuk kış aylarında birikmiş gereksiz stresten uzaklaştırmana yardımcı olacaktır.

Bunları da beğenebilirsin

750x100

Yorumlar
Yorumlar Yükleniyor...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More