.ads-111-160x600

.ads-111-160x600

Çiftlik evini Sanat Köyüne Çevirdi

Oniki yıl önce aldığı bir kararla organik yaşam ve beslenmeye yönelen Yılmaz Erdoğan aldığı çiftlikten bir sanat köyü inşaa etti.

0 1.067

İstanbul’daki ofisinin 20 metrekarelik bahçesindeki tahtaları söktü. 44 çeşit bitki ekti. Derken küçük bahçesi yetmez oldu.2014’te Hollywood yıldızı Russell Crowe ile Fethiye’de ‘Son Umut’ filmini çekerken bir köylü yaklaşıp şöyle dedi: ‘Köyceğiz’de bir at çiftliği var, bir bakın.’ Yılmaz Erdoğan, Döğüşbelen Köyü’ndeki 120 dönümlük araziyi görünce pazarlık yapmadan aldı.

Yılmaz Erdoğan ağaçlarla dolu arazisinde kendisine önce bir ev yaptırdı. Çiftliğe şifalı bitkiler, zeytin ağaçları, meyve-sebze ekti.Bu sayede market alışverişini bile kesti. Erdoğan, 2016’da işleri büyüttü. Arazinin bir bölümünü ‘sanat köyü’ haline getirdi.Film stüdyosu, ekibinin kalacağı pansiyon, senaryo yazdığı iki katlı çardak ve futbol sahası yaptırdı.Yılmaz Erdoğan’ın 2,5 yıldır yaşadığı sanat köyünde bu zaman kadar ‘Ekşi Elmalar’, ‘Tatlım Tatlım’, ‘Kolonya Cumhuriyeti’ ve ‘Deliha 2’ filmleri çekildi. (Posta)

Bunları da beğenebilirsin

750x100

Yorumlar
Yorumlar Yükleniyor...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More