-sky-

.ads-111-120x600

Facebook Tv Haziranda Yayına Başlıyor

Yaklaşık 2 milyar abonesi olan Facebook böylece dünyanın en büyük TV kanalına dönüşebilecek.

Yaklaşık 2 milyar abonesi olan Facebook böylece dünyanın en büyük TV kanalına dönüşebilecek. Elbette sosyal medya devinin ilk amacı, dünyadaki TV kanalları ile rekabet değil, aksine Amazon Prime, Netflix veya YouTube gibi kanallara alternatif bir video içerik servisi üreterek reklam verenleri buraya çekmek istiyor. Ancak bu hamlenin yan etkisi, TV’lerdeki reklamların bir bölümünün Facebook’a kayması olacak. Ayrıca, hazır milyar dolarlık reklam verenler YouTube’daki uygunsuz içerikler nedeniyle platformdan çekilmişken Facebook şimdi o video reklam bütçelerini kendine yöneltme konusunda da bir avantaja sahip olacak.

Facebook Haziran ayından itibaren televizyon kanalı gibi diziler yayınlamaya başlayacak. Herhangi bir dizi ya da oyuncu adı dile getirilmese de Business Insider’a göre yaklaşık 25 kadar farklı program yayınlanacak.

Facebook iki farklı türde gösteriler yayınlayacak: uzun, televizyon tarzı senaryolu yüksek bütçeli yapımlar ve her gün güncellenen kısa yayınlar. Facebook’un içerik işine girme kararı, teknoloji şirketlerinin son dönemde aldığı, sadece platformu değil içeriği de kontrol etme kararları ile paralellik gösteriyor.

Amazon, Apple Tv, Netflix gibi yayıncıların yanında nasıl bir konuma erişecek bekleyip görecez.

Bunları da beğenebilirsin

750x100

Yorumlar
Yorumlar Yükleniyor...