-sky-

.ads-111-120x600

Çikolata Aşkının 5 Tatlı Faydası

Araştırmalar, bitter çikolatanın kayda değer şekilde endişeye bağlı durumlarda böbrek üstü bezlerinin ürettiği stres hormonu üretimini durdurmaya yardımcı olduğunu ortaya çıkardı.

0 117

Bitter Çikolata Stresi Azaltır

Araştırmalar, bitter çikolatanın kayda değer şekilde endişeye bağlı durumlarda böbrek üstü bezlerinin ürettiği stres hormonu üretimini durdurmaya yardımcı olduğunu ortaya çıkardı. Eğer mum ışığında romantik bir akşam yemeğinden 2 dakika önce kendinizi biraz gergin hissediyorsanız, kendinizi rahatlatmaya yardımcı olmak için bir kaç parça çikolata ısırabilirsiniz. Partneriniz size bütün gece övgülerini söyleyecektir.

Çikolata Kan Dolaşımını Düzenler

Kakao’nun kan dolaşımını artırmaya yardımcı olan anti-pıhtılaşma yani kan inceltme özelliği içerdiği kanıtlanmıştır. Her gün bir miktar bitter çikolata alımı (bir veya iki kare), iltihaplanmalardan kalbimizi korumaya ve bu da kalp ile bağlantılı diğer hastalıkların gelişme şansını azaltmaya yardımcı olacaktır. Bu demektir ki sütlü çikolata yerine; flavanol’de daha yüksek, şeker ve yağda düşük olan bitter çikolata tercih edilmelidir. Tabii ki her şey kararında olmalı.

Çikolata Aşkının 5 Tatlı Faydası

Çikolata Beyin Aktivitelerini Arttırır

Bitter çikolatada bulunan bir antioksidan olan Flavanol, beyne giden kan dolaşımını artırdığı ve hafıza ile bilişsel becerileri geliştirdiği ispatlanmıştır. Bir hızlı-buluşma yerinde benzer özelliklere sahip olan bir kadeh kırmızı şarap eşliğinde Don Juan’dan daha zeki görünebilirsiniz.

Çikolata Cildinize İyi Gelir

Bitter çikolatada bulunan olağanüstü flavanol anti-oksidanlarının bir diğer yararı Epidermis’e kan akışına yardım etmektedir. Bu da pürüzsüz, mat, daha su ile bileşen bir cilt oluşturur. Anti-oksidanlar ayrıca cildin UV ışınlarından korunmasına yardımcı olur – bunun anlamı sahile gitmeden önce her yerinize çikolata sürmelisiniz demek değil ( lütfen güneş kremi sürün ). Bunun yanı sıra kapalı kapılar ardında ne yapmaya karar verdiğinizi yargılamak bize düşmez.

Çikolata Aşkının 5 Tatlı Faydası

Çikolata Keyfini Yerine Getirir

Son olarak en önemlisi çikolata, heyecan ve keyif hissi veren benzersiz bir doğan madde içerir; bu da heves, çoşku ve seks hayatında artış anlamına gelir. Aynı zamanda da his, tatmin ve tutkuyu artırır. Bu nedenle çiçeklerle birlikte en popüler Sevgililer Günü hediye olması şaşılacak bir şey değil.

Bunları da beğenebilirsin

750x100

Yorumlar
Yorumlar Yükleniyor...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More