-sky-

.ads-111-120x600

Nasıl Kilo Veririm? Evde Hızlı Nasıl Kilo Verilir?

Nasıl Kilo Veririm? Evde Hızlı Nasıl Kilo Verilir? Kilo vermek istiyorum diyorsanız ilk işiniz bir diyetisyen bulmak olsun. Çünkü sağlıklı diyet kişiye özeldir. Diyetisyen ilk olarak sizden bazı kan testleri isteyecektir. Bu testler sonucunda sağlığınızı destekleyecek uygun bir beslenme listesi hazırlanır.

Nasıl Kilo Veririm Evde Hızlı Nasıl Kilo Verilir

Nasıl Kilo Veririm? Evde Hızlı Nasıl Kilo Verilir?

İnternette her yazan şeye hemen inanmayın, Mutlaka Doktorunuza Danışın ve Uzman görüşü alın.

Diyetisyen Eşliğinde Diyet Yapın

Kilo vermek istiyorum diyorsanız ilk işiniz bir diyetisyen bulmak olsun. Çünkü sağlıklı diyet kişiye özeldir. Diyetisyen ilk olarak sizden bazı kan testleri isteyecektir. Bu testler sonucunda sağlığınızı destekleyecek uygun bir beslenme listesi hazırlanır.

Protein Ağırlıklı Beslenin

Beslenme konusunda diyetisyeniniz size en sağlıklı listeyi verecektir. Diyet listelerinde protein ağırlıklı beslenilmesi önerilir ki bunun nedeni hem proteinin uzun süre tok tutması hem de kas kitlesinin korunmasını sağlamasıdır. Bu sayede kişi doğru beslenerek sağlıklı bir şekilde kilo verir. Ancak tek yönlü beslenme sağlıksız olduğu için mutlaka günlük beslenme listenizde tüm yemek gruplarının olması gerekir. Zaten diyetisyen tarafından hazırlanan liste ile de bu desteklenecektir.

Az ve Sık Yemek Tüketin

Diyette iken en sık yapılan hatalardan biride kişinin kendisini uzun süreli aç bırakmasıdır. Oysaki sağlıklı bir diyet için dikkat edilmesi gereken nokta az ve sık öğünler tüketmektir. Bu sayede hem metabolizma hızı mümkün olan en üst seviyeye taşınır hem de kişi aç kalmadığı için diyetini devam ettirmesi daha kolay hale gelir. Uzun süre aç kalan kişiler genelde akşamın ilerleyen saati ile beraber açlığa yenik düşerek diyet bozulmakta ve bu da kısır bir döngüye neden olmaktadır.

Limonlu İçecekler Tüketin

Limon kilo vermek için etkin ve doğal bir üründür. Uzmanlara göre limon metabolizmayı hızlandırır, bağırsakları güçlendirir ve kilo vermeye yardımcı olur. Ilık limon suyunun çok etkili bir termojenik olduğu düşünülmektedir. Yani, ılık limon suyu içmenin ortaya çıkardığı ısı fazla yağlarınızı yakacaktır.

Ödemlerken kurtulmak için neler yapmanız gerektiğine dair yazıyı da unutmayın.

Bunları da beğenebilirsin

750x100

Yorumlar
Yorumlar Yükleniyor...