-sky-

.ads-111-120x600

Bunları Yapın Ödemden Kurtulun. Hızlı Ödem Atın.

Özellikle kadınların şikayet ettiği konuların başında gelen ödemden kurtulmanın tüyolarını sizler için hazırladık.Ödemden nasıl kurtuluruz hep birlikte bir göz atalım

0 1.575

Ödemin tedavisine başlamadan önce ilk olarak kaynağını araştırmak gerekir ziraa çeşitli hastalıkların habercisi olabiliyor. Fazla kilo, hareketsizlik, diyabet, tuzlu ve karbonhidrat bakımından zengin besinler ödemin tetikleyicisi durumunda.

Havalarında ısınmasıyla damarlarda oluşan genişleme özellikle bacak ve ayaklarda dolaşan kanın yer çekiminin de etkisiyle kalbe dönüşü zor olabiliyor buda o bölgelerde geçici bir ödem oluşmasına sebep olabiliyor.Kalp, karaciğer, tiroid ve böbrek yetmezliği gibi durumlarda sıkça rastlanan ödem ayrıca bazı ilaçların etkisi ve gebelik dönemiyle de artış gösterebiliyor.

Gündüz yer çekimi etkisiyle sıklıkla bacaklarda görülen ödem, gece alınan yatay pozisyonla bacaklardaki kanın vücudun diğer bölgelerine ve hatta yüze kadar çıkabilmesine sebep olduğundan gündüz bacaklarda görülen ödemin sabah kalktığımızda el ve yüzümüzde görünmektedir.

Belirgin bir hastalığı olmayan kişilerde özellikle bacaklarda Tuz ve karbonhidrat tüketiminin kısıtlanması, istirahat ederken bacakların yukarıda tutulacak şekilde uzatılması, uzun süre hareketsiz kalmaktan sakınılması, günlük sıvı tüketiminin 1.5-2 litre civarında sağlanması, doktor önerisiyle bacaklara bandaj uygulanması, masaj yapılması,gerektiğinde idrar söktürücü ilaç kullanımı yararlı olur.

Ispanak, roka,lahana, nane,kuşkonmaz,maydanoz, pancar, üzüm, taze fasulye,ananas, kabak,sarımsak B vitamini,ve demir içeren kepekli tahıllar ödemin atılmasında yardımcı olduğu biliniyor. Fakat bu besinler kullanılırken idrar söktürücü hap vs gibi kullanılmamasında fayda olduğu belirtiliyor.

ödem nasıl atılır, ödem idrarla atılır mı, vücuttaki ödem nasıl atılır kadınlar kulübü, göbekteki ödem nasıl atılır, ödemin zararları, ayaktaki ödem nasıl atılır, ödem tedavisi, ödem nedir vücuttan nasıl atılır, ödemden kurtulmak, ödemden nasıl kurtulunur, bacaklardaki ödemden nasıl kurtulur, karındaki ödemden nasıl kurtulur, hamilelikte ödemden nasıl kurtulunur,

 

Bunları da beğenebilirsin

750x100

Yorumlar
Yorumlar Yükleniyor...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More