.ads-111-120x600

-sky-

Seks İle İlgili Söylenen Yalanlar

Kadınların cinsel ilişki sırasında tam olarak konsantre olamadığı ve bundan dolayı da orgazm olma konusunda zorluk yaşadığı bilinen bir gerçek.

0 103

ERKEĞİN CİNSEL ORGANININ SEVİŞME SIRASINDA SERTLİĞİNİ KAYBETMESİ, EŞİNİ ÇEKİCİ BULMADIĞI ANLAMINA GELİR

Kadınların cinsel ilişki sırasında tam olarak konsantre olamadığı ve bundan dolayı da orgazm olma konusunda zorluk yaşadığı bilinen bir gerçek. Fakat bilinmeyen bir şey varsa o da erkeklerin de zaman zaman bunu yaşadığı…

Sevişme sırasında erkeğin dikkati azalabiliyor. Bu veya bunun gibi birkaç etken yüzünden de ereksiyon geçici olarak ortadan kalkıyor.

Erkeğin cinsel arzusu varsa, sevişmeye devam edildiğinde ereksiyon yeniden sağlanıyor. Ancak ereksiyon kaybı erkek açısından da kaygı faktörü olarak algılandığı an, bunun yeniden sağlanması güç oluyor.

MASTÜRBASYON ZARARLIDIR

Birçok erkeğin akıllarından geçen ama nedense bir türlü uzmanlara soramadığı bir soru var: “Gereğinden fazla mastürbasyon yapmak erkek için zararlı mıdır?”

Halbuki mastürbasyon cinselliğin yaşanmasının sağlıklı ve normal bir yoludur

BAZI İLİŞKİLERDE MASTÜRBASYON…

Ayrıca bazı ilişkilerde mastürbasyon; cinsel ilişki esnasında çiftlerin tercihine göre, karşılıklı olarak uygulayabilecekleri haz alma aracı olarak da kullanılıyor.

Çeşitli cinsel işlev bozukluklarının tedavisinde uygulanan cinsel terapilerde ise mastürbasyon tedavi yöntemi olarak kullanılıyor.

ERKEĞİN PENİS BOYU, CİNSEL İLİŞKİ İÇİN ÇOK ÖNEMLİDİR!

Seks ile ilgili söylenen yalanlar

Ergenlikten bu yana erkekler birbirleriyle cinsel organlarının uzunluğu hakkında çeşitli diyaloglara girer. Bu diyalogların sonunda ise penis boyu diğerlerine göre kısa olan genelde kendini güçsüz hisseder.

Ne de olsa şöyle bir inanç var: Erkeğin cinsel organı ortalamanın altında olursa cinsel ilişkide kadını tatmin edemez. Halbuki durum o kadar farklı ki…

SEKS SIRASINDA KONUŞMAK ERKEĞİN LİBİDOSUNU DÜŞÜRÜR

Bazı erkekler cinsel ilişki sırasında kulağına fısıldanmasından ya da “dirty talk” denilen seksi konuşmalardan hoşlanmıyor olabilir. Ama bu, sesli konuşmaların erkeğin o an libidosunu düşürdüğü anlamına gelmez.

Tam tersi cinsel ilişki esnasında çiftlerin birbirlerine ne hissettikleri ve o esnada neyi tercih ettiklerine dair geribildirimde bulunması konsantrasyonlarını ve dolayısıyla cinsel hazzı artırıyor.

Fantezilerin karşılıklı uygunluklar ölçüsünde yaşanması ise kişilerin kendi içlerinde sakladıkları, cinsel yaşamlarına sokmadıkları arzularının ifade edilmesi ve yaşanmasını sağlıyor.

BİR ERKEK NE KADAR ÜST ÜSTE SEVİŞEBİLİYORSA YATAKTA O KADAR İYİDİR

Özellikle kadınlar erkeklerin hiç durmadan cinsel ilişkiye girme arzularının olduğunu düşünür hatta üst üste sevişemeyen erkeği güçsüz olarak kabul eder.

Fakat bir erkek ereksiyon yaşayıp ardından boşalıyorsa filmlerde ya da pornografik yayınlarda olduğu gibi hemen her şeyi başa sarıp yeniden cinsel ilişkiye giremeyebilir.

CİNSEL BİRLEŞME SIRASINDA KADININ CİNSEL ORGANININ ELLE UYARILMASI GEREKİR

Kadınların cinsel birleşme sırasında acı çekmemesi için erkeklerin, kadının cinsel organını mutlaka elle uyarmasına gerek yoktur. Nitekim kadınlar zaten ön sevişme sırasında zevk suyu salgılar ve bu şekilde birleşme sırasında acı çekme gibi durumları ortadan kalkar.

Ayrıca mastürbasyon yapan kadınlar kendi başlarınayken kendilerini elle uyararak orgazm olabilir fakat cinsel ilişki bu şekilde orgazm olmayabilirler. Hatta buna “koital anorgazmi” denir.

KADINLAR SADECE CİNSEL İLİŞKİ SIRASINDA ORGAZM OLABİLİR

Seks ile ilgili söylenen yalanlarHer ne kadar kadınlar erkeklere nazaran daha geç ve daha zor orgazm olsa da düzenli mastürbasyon yapan kadınlar oturduğu yerden bile orgazm olabiliyor.

Nasıl mı? Kadınlar mastürbasyon yaparak en çok haz aldığı noktaları bulabilir ve bu şekilde cinsel ilişkiye girmeden de, oturduğu yerden sadece ileri ve geri giderek (uyarıldığı noktalara odaklanarak) orgazm yaşayabilirler.

KADINLAR SADECE CİNSEL İLİŞKİ SIRASINDA ORGAZM OLABİLİR

Her ne kadar kadınlar erkeklere nazaran daha geç ve daha zor orgazm olsa da düzenli mastürbasyon yapan kadınlar oturduğu yerden bile orgazm olabiliyor.

Nasıl mı? Kadınlar mastürbasyon yaparak en çok haz aldığı noktaları bulabilir ve bu şekilde cinsel ilişkiye girmeden de, oturduğu yerden sadece ileri ve geri giderek (uyarıldığı noktalara odaklanarak) orgazm yaşayabilirler.

MENOPOZ DÖNEMİNDE KADINLAR SEKSTEN SOĞUR

Menopoz döneminde kadınların cinsellikten soğuduğu düşüncesi en yaygın düşüncelerden biri.

Ancak menopozla beraber kadının cinsel hayatının da bittiğine inanan erkek, eşiyle sevişme isteğini ona çekinerek ifade ederken; kadın da cinsel isteğini bastırma ya da ifade etmeme yoluna gidiyor.

Olay aslında erkeklerin menopoz döneminde kadınla ilişkiye girmekten kaçınması ve bu durumun kadının özgüvenini ve haliyle de libidosunu azaltmasından ibaret.

KADIN ORGAZM OLMUYORSA BİR SORUN VAR DEMEKTİR

Birçok kadın, sevişme süresinin veya cinsel birleşme süresinin kısalığı nedeniyle orgazm olamaz.

Ama bu durum kadında bir sorun olduğunu göstermesinin yanı sıra daha çok duygularıyla hareket eden bir cinsiyetin cinsellik sırasında bile birden fazla şeyi düşünmesinden dolayı da ortaya çıkabilir.

Yani orgazm olamayan bir kadın ne erkeğin başarısız olduğu anlamına gelir ne de kadında bir sorun olduğunu gösterir.

ÇİFTLERİN AYNI ANDA ORGAZM OLMASI GEREKİR

Cinsel fizyolojileri farklı olan kadın ve erkeğin aynı anda orgazm olması ancak rastlantısal unsurlarla ilişkili olarak yaşanabilecek bir durum. Bu yanlış inanış, aynı anda orgazm olmadıklarında çiftlerde eksiklik duygusuna neden olabiliyor.

ORAL SEKS SAĞLIKLI DEĞİLDİR

Seks ile ilgili söylenen yalanlar

Oral seks; hem cinsel ilişki öncesi zevk alma aracı olarak, hem de kendisi başlı başına bir cinsel etkinlik olarak sağlıklı cinsellik sınırları içinde yer alıyor. Ancak cinsel organlar ve ağız mikrop almak için uygun bölgeler olduğundan oral sekste dikkat edilmesi gereken husus hijyen ve temizliktir.

Bunları da beğenebilirsin

750x100

Yorumlar
Yorumlar Yükleniyor...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More