.ads-111-120x600

.ads-111-120x600

Karbonat mucizesi! Evde Deodorant Yapımı, Nasıl Yapılır?

Evde Deodorant Nasıl Yapılır? Havalar ısınıyor baharın en güzel habercisi çiçekler açıyor ve artık yaz geliyor. İçimiz kıpır kıpır, havalar mis gibi sıcak ?! Evet, sıcak ve bunun başlıca getirdiği sorun ‘terlemek’.

0 1.077

Deodorant yerine karbonat!

Terlemek aslında vücudumuz için iyi ve hatta yararlı bir döngü. Bu sayede toksinleri atıyoruz. Ancak gerek giydiğimiz kıyafetin kumaşı yüzünden, gerek o gün tükettiğimiz yiyecekler yüzünden her zaman hoş kokular ortaya çıkmıyor.

En çok toplu taşıma araçlarında muzdarip olduğumuz bu koku için aslında birçok çözüm var. Yazın her gün duş almak, suya sabuna dokunmak, temiz ve mümkünse pamuklu kıyafetler kullanmak ve el alışkanlığımız roll-on /deodorantlar. Lakin içerdikleri alüminyum maddesi yüzünden roll-on ve deodorantların çok sağlıklı olduğunu söyleyemeyiz.

Bunun yerine bugün size birkaç basit malzeme ile evde kendi deodorantınızı nasıl yaparsınız bundan bahsedeceğim.

Gerekli malzemeler;

  • Hindistan cevizi yağı
  • Karbonat
  • Esans Yağ

Yapılışı;

Öncelikle kendinize aşırı minnoş bir karıştırma ve saklama kabı edinin. Daha sonra sırayla 2 yemek kaşığı karbonat 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı ve birkaç damla esans yağ ekleyin ve eşit kıvamlı bir yapı alana kadar karıştırın. İşteee kendi sağlıklı deodorantınızı yaptınız bile.

Krem kıvamında olacağı için sürmesi çok rahat olacaktır. İster sadece duştan sonra ister her gün koltuk altınıza bir miktar sürüp dağıtın. Eşinize dostunuza yapıp hediye edin, herkesi faydalandırın.

Sağlıcakla kalın.

Dipten gelen not1: Hindistan cevizi yağı genelde katı kıvamda olur, karıştırma kabına önce Hindistan cevizi yağını koyup biraz sıcak su olan kapta bekletin, eridiğini göreceksiniz.

Dipten gelen not2: Esans yağ olarak lavanta, çay ağacı ya da okaliptüs yağı kullanabilirsiniz. Bunlar aşırı ferah kokulardır, sizi de rahatlatır.

Bunları da beğenebilirsin

750x100

Yorumlar
Yorumlar Yükleniyor...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More