.ads-111-160x600

-sky-

Akıllı bandaj sayesinde doktorlar yarayı izleyebilecek!

5G kablosuz internet yoluyla Doktor'a yaranın iyileşme dönemini ve durumu rapor verecek bir bandaj düşünün.

0 163

İngiltere’de Swansea Üniversitesi, sözde bu akıllı bandaj teknolojisini önümüzdeki yıl denemelerine başlayacak. Akıllı bandajlar, yaraya ilişkin raporları, sağlık uzmanlarına göndermek için gelecek nesil kablosuz servislerin yanı sıra, yaralanma durumundaki gelişmeleri takip etmek için nano-sensörler de kullanıyor.

Doktorlar bandajlardan aldığı bilgilerle yarayı izleyebilecek ve iyileşmenin daha iyi olmasına dayalı bir tedavi planı uygulayacak. Doktorlar ayrıca, yaralı kişinin ne kadar aktif olduğunu takip edebilecek. Yaralar genellikle hasta egzersiz yaparken ve kan yaranın yakınında dolaşırken iyileşir.

Nanotech uzmanları yaradaki değişiklikleri okuyan algılayıcılar üretirken, bandajı para kazanmak için bir 3B yazıcıyla yapılabilir. Profesör Clement, Galya Yara Yenilik Merkezi’nde, okulun test yapmasına yardımcı olabilecek 1 milyon insan olduğunu söyledi.

Bunları da beğenebilirsin

750x100

Yorumlar
Yorumlar Yükleniyor...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More