.ads-111-120x600

-sky-

iPhone’larda reklamlar nasıl engellenir?

iPhone ve iPad'lerde basit bir yöntem sayesinde Safari uygulamasıyla girilen web sitelerindeki aşırı reklamları engelleyebilmek mümkün. İşte iPhone'larda reklamları engelleme yöntemi.

0 138

iPhone ve iPad’lerde basit bir yöntem sayesinde Safari uygulamasıyla girilen web sitelerindeki aşırı reklamları engelleyebilmek mümkün. İşte iPhone’larda reklamları engelleme yöntemi.

Özellikle son yıllarda web sayfalarında artan web reklamları, ziyaretçileri her anlamda zor durumda bırakıyor. Hatta öyle ki bazı durumlarda ziyaretçiler, sırf bu reklamlar sebebiyle web sayfasının içeriğini dahi görüntüleyemiyor.

iPhone ve iPad’lerde Safari’deki reklamlar nasıl engellenir?

iPhone ve iPad’lerde basit bir uygulama sayesinde Safari’nin kullanıcılara gösterdiği reklamları sınırlandırıp pasif hale getirebilmek mümkün. Bu işlemi gerçekleştirmek için öncelikle bir “reklam engelleyici” uygulama kullanmak gerekiyor.

Evet; reklam engelleme yapan birçok farklı servis var ama mobil tarafta Refine isimli uygulama bu görevi başarıyla yerine getiriyor. Dolayısıyla ilk etapta Refineuygulamasının indirilmesi gerekiyor.

Refine uygulaması nasıl indirilir?

Refine uygulamasına Safari'de erişim izni vermek için Ayarlar - Safari yolu üzerinden İçerik Engelleyiciler bölümüne erişmek gerekiyor.

Refine uygulamasına Safari’de erişim izni vermek için Ayarlar – Safari yolu üzerinden İçerik Engelleyiciler bölümüne erişmek gerekiyor.

Refine uygulamasını App Store’dan 0.99 dolar karşılığında satın alabilmek mümkün. Elbette bazı ücretsiz alternatifler de mevcut. Ancak, yalnızca 1 dolarödeyip çok daha sağlıklı çalışan bir uygulama satın almak da mantıklı. Ancak bu rehberde izlenecek yöntem ücretsiz uygulamalar için de geçerli. Yani farklı bir reklam engelleyici uygulamayı indiren kullanıcılar da adımları takip ederek iPhone ve iPad’lerde Safari’nin gösterdiği aşırı reklamları pasif hale getirebilir.

Refine uygulamasını aktif etmek için İçerik Engelleyiciler bölümünden Refine'nin yanındaki seçeneği aktif hale getirmek şart.

Refine uygulamasını aktif etmek için İçerik Engelleyiciler bölümünden Refine’nin yanındaki seçeneği aktif hale getirmek şart.

Daha sonrasında Safari’nin Refine’ye erişim iznini vermemiz gerekiyor. Bu noktada iPhone ve iPad’ler üzerinden Ayarlar > Safari > İçerik Engelleyiciler bölümüne erişmek gerekiyor. Daha sonrasında Refine uygulaması bu bölümden aktif hale getirildiğinde işlem tamamlanıyor. Artık Refine uygulaması görevi tamamen “reklam engelleme” şeklinde devralıyor. Üstelik uygulama ayrıntılara erişip reklam engelleme konusunun detaylarına da erişilebiliyor.

Bunları da beğenebilirsin

750x100

Yorumlar
Yorumlar Yükleniyor...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More