.ads-111-120x600

.ads-111-160x600

Nokia Küllerinden Doğabilir! Çift Kameralı Nokia 9 Geliyor.

Nokia'nın yeni modeli olan Nokia 9'un bazı görselleri yayınlandı.

0 111

Nokia’nın yeni modeli olan Nokia 9‘un bazı görselleri yayınlandı.

25 yaş ve üstü kullanıcıların çok yakından tanıdığı Nokia, Android ve IOS pazarlarına adapte olamaması ve zamanında gerekli ön görüyü yakalayamadıklarından dolayı telefon pazarından bıçak gibi kesildi. Nokia 3310 ile hatırlanan marka bugünlerde yeni modeli Nokia 9 ile rakipleriyle başa-baş hatta daha iyi donanım özellikleriyle geri dönmeyi planlıyor.

Nokia 9 Özellikleri

Ortaya çıkan bilgilere görsellere göre Nokia Heart modeli metal kasaya sahip. Kulaklık ve şarj girişi USB-C portunu kullanıyor ve ön yüzünde bulunan home tuşu parmak izi okuyucu özelliğine sahip. Arkada ise 2 adet kamera mevcut ve Quick Charge 3.0 desteğine sahip.

Nokia Küllerinden Doğabilir! Çift Kameralı Nokia 9 Geliyor

Nokia 9 Güçlü Donanıma Sahip

Qualcomm Snapdragon 835 işlemciye sahip olan cihaz, 4 gb Ram ve 64 GB depolamaya alanını barındırıyor.

5,27 inç genişlikte ekran ve 2K (QHD) çözünürlük ile birçok rakibiyle yarışacak gibi gözüküyor. Android 7.1.1 ile işletim sistemine sahip telefonun kamera özellikleri için ise ayrı bir uygulama bulunuyor. Görsellerde kılıfı yüzünden tam hatları belli olmasa da kavisli ekran kasaya sahip olabileceği de söyleniyor.

Nokia Küllerinden Doğabilir! Çift Kameralı Nokia 9 Geliyor

Çift Kameralı Nokia 9

Çift kamerayı çalıştıran sistem iki farklı 13MP’lik sensörün siyah-beyaz ve renkli verileri tek bir görselde birleştiriyor. Bu sistemin daha önce Leica ve Huawei’nin de kullandığı yönteme benziyor. Bir kamera odaklarken, diğer kamera ise siyah-beyaz görüşüyle derinliği algılıyor.

Nokia Küllerinden Doğabilir! Çift Kameralı Nokia 9 GeliyorŞarj konusunda henüz bir bilgi yok ama günümüzün en önemli konusu olan “şarjın uzun gitmesi” gerekliliği umarım bu telefonda 1.5 günü çıkartacak düzeyde olur.

Uzun zaman sonra Akıllı Telefon Pazarına yeni bir soluk getirecek gibi.

Bunları da beğenebilirsin

750x100

Yorumlar
Yorumlar Yükleniyor...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More