.ads-111-160x600

.ads-111-120x600

Samsung Galaxy S8’de Ses Kesilme Problemi!

Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8+ kullanıcıları bu kez de "hoparlördeki sesin kendiliğinden azaldığını" ifade ediyor.

0 311

Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8+ kullanıcıları bu kez de “hoparlördeki sesin kendiliğinden azaldığını” ifade ediyor.

İris tarama mekanizmasının kolayca aşılabilmesi ve aktif kullanımda ekranda oluşan kızıllaşma sorunlarına bir yenisini daha ekleyen Samsung’un yine başı dertte.

Bazı Galaxy S8 kullanıcıları YouTube videolarını izlerken, müzik dinlerken ve oyun oynarken sesin kesildiğinden şikayet ediyor. Samsung’un ABD topluluk Forumunda, bunun hatalı kablolamayı içeren bir donanım sorunu olduğu iddiaları var. Yazılım güncellemesi ile sorunun düzeltilemeyeceği düşünülüyor. Bazı kullanıcılar, hoparlörlerin yaklaşık iki santim ötesine dokunulduğunda sesin tekrar açıldığını söylüyorlar. İşlemi tekrar yapınca hoparlörün kapandığını belirtiyorlar.

Yapılan açıklamalarda sorunun yazılım kaynaklı olduğu ve güncelleme sayesinde çözülebileceği belirtilse de kullanıcılar bu problemlerin donanımsal olduğu üzerinde duruyor. Hatta bazı kullanıcılar kendilerine özel teknikler de geliştirmiş durumda. Keza ses kısıldığında ya da kesildiğinde hoparlöre sert bir şekilde dokunarak ses şiddetinin tekrardan yükselmesi sağlanabiliyor.

Bunları da beğenebilirsin

750x100

Yorumlar
Yorumlar Yükleniyor...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More