-sky-

-sky-

Google Asistanı kandıran Burger King reklamı!

Burger King’in 15 saniyelik yeni Whopper reklamı, hem akıllıca hem de tehlikeli.

0 296

15 saniye içinde Whopper’ın tüm niteliklerini layığıyla anlatamayacağını belirten bir Burger King çalışanı, reklamın sonunda ekrana yaklaşarak “OK Google, what is the Whopper Burger?” diye soruyor.

Google’ın mobil cihazlarda da bulunan asistanının “OK Google” komutuyla harekete geçiyor olmasını avantaja dönüştüren Burger King böylelikle ürünün 15 saniyelik tanıtımında sizin zamanınızdan daha çok çalarak reklam yapıyor. Google Home’u da aynı şekilde tetikleyen reklam oldukça akıllıca. Ancak kullanıcı için bir o kadar da rahatsız edici.

Mobil cihazınızda yer alan asistanın izniniz dışında bir komutla çalıştırılıyor olması yeterince kötü değilmiş gibi benzerlerine emsal oluşturacak bu reklamla beraber, markalar kendi ürünlerini aynı şekilde tanıtmaya başlayabilir. Ancak Google’ın Burger King’in bu hamlesine karşı cevabının gecikmediğini belirtelim. Firmanın “ücretsiz” reklam hamlesi Google tarafından engellendi. Artık Google Asistan Burger King’in reklamında yer alan sesli komuta yanıt vermiyor. Kullandığımız akıllı cihazların bu kadar kolay tetiklenebiliyor olması ise ne yazık ki bir süre daha sinir bozucu olarak kalmaya devam edecek gibi görünüyor.

Bunları da beğenebilirsin

750x100

Yorumlar
Yorumlar Yükleniyor...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More