.ads-111-120x600

.ads-111-160x600

İŞKUR Youtuber Eğitimine Başlıyor

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Google ile işbirliği yaptı. Video çekip gelir elde etmek isteyenlere Youtuber'lık eğitimine başladı.

0 94

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Google ile işbirliği yaptı. Video çekip gelir elde etmek isteyenlere Youtuber’lık eğitimine başladı.

Dünyanın en büyük video platformu olan Youtube, gençlerin yanı sıra her yaştan kesimin para kazanma aracı olurken İŞKUR’da bu konuda önemli bir adım gerçekleştirdi.

Gençler arasında büyük bir popülerliğe sahip olan Youtuberlıktan aylık gelir 10-30 bin liralara bulabildiği söylentiler arasında.

İŞKUR Youtuber Eğitimine Başlıyor

Türkiye İçin Dijital Dönüşüm Hareketi

İŞKUR “Türkiye İçin Dijital Dönüşüm Hareketi” kapsamında atılan bu adımda gençlerin, girişimci adayların dijital medya hakkında konularda eksiklerini gidermeyi ve becerilerini geliştirmeyi hedefliyor. İlk etapta Bursa, Kayseri, Van, Gaziantep, Samsun ve Antalya’da başlayacak olan eğitimlerle gençlere yeni bir iş kapısının açılması hedefleniyor.

Nasıl youtuber olunur?

Google tarafından üniversitelerdeki irtibat noktaları aracılığıyla, girişimcilik eğitim programından yararlanan gençlere “dijital girişimcilik”, “Nasıl YouTuber olunur?” eğitimleri veriliyor. Ayrıca İstanbul, İzmir, Kocaeli, Bursa’da da girişimcilik eğitim programından yararlanan gençlere de dijital girişimcilik konusunda eğitim veriliyor.

Bunları da beğenebilirsin

750x100

Yorumlar
Yorumlar Yükleniyor...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More