fbpx

.ads-111-160x600

.ads-111-120x600

Dünyanın En İlginç 7 Restoranı

Dünyanın En İlginç 7 Restoranı

Unkai Terrace – Tokachi, Japan

Unkai Terrace - Tokachi, Japan

Bulutların üzerinden bakmak isteyenler bu mekanda buluşuyor. Özellikle sabah saatlerinde giderseniz bulut denizine denk gelirsiniz.

Piz Gloria – Mürren, İsviçre

Piz Gloria – Mürren, İsviçre

Piz Gloria kendi çevresinde 360 derece dönebilen bir yapı. James Bond filmlerinden gözünüzün ısırabileceği bu mekanın içinde ayrıca 007’ye adanmış bir müze bile var. Hatta menüde bile James Bond esintili yemekler görebilirsiniz. Asla asla deme!

The Jane – Antwerp, Belgium

The Jane - Antwerp, Belgium

Belçika’nın en ünlü restoranlarından biri olan ve iç mimarisiyle mekan tasarım ödüllerini toplayan The Jane‘nin restoran olmadan önce askeri hastane olması da burayı özel yapan detaylardan biri.

The Grotto – Krabi, Tayland

The Grotto - Krabi, Tayland

Yemek yerken ayağınıza dalgaların değeceği bir restorana götürüyoruz. Kumsalda yemek yemenin aşkla bir ilgisi olduğunu düşünenler için Tayland ve dünya mutfağını leziz bir şekilde sunan The Grotto adeta bir cennet.

Le Panaromic – Chamonix, Fransa

Le-Panaromic-Chamonix-Fransa

Alpler’in tepesinde, dumanlı dumanlı dağların üzerinde yemek yediğinizi düşünün! Hatta sadece düşünmeyin, yapın. Dağa tırmanmak yok, teleferiğe atlıyorsunuz ve dünyanın en yüksek noktalarından birinde manzaranın keyfini çıkara çıkara yemeğinizi yiyorsunuz.

The Rock – Zanzibar, Tanzanya

The Rock – Zanzibar, Tanzanya

Çok küçük bir restorandan bahsediyoruz. Ama bu küçük restoran Hint Okyanusu’nun tam ortasındaki bir kaya üzerine kurulu. Eskiden balıkçıların uğrak noktası olan bu nokta sonrasında deniz ürünleri sevenler için bir restorana dönüştürülmüş.

Ristorante Grotta Palazzese – Puglia, İtalya

Ristorante Grotta Palazzese - Puglia, İtalya

İtalyan mutfağını sevmenin yanı sıra deniz ürünlerine de meraklıysanız ve yolunuz İtalya’ya düşmüşse Adriyatik Denizi’nin kenarında bir mağaranın içine konumlanmış bu gizli ve leziz sığınağa bayılacaksınız.

Bunları da beğenebilirsin

750x100

Yorumlar
Yorumlar Yükleniyor...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. AcceptRead More