.ads-111-120x600

.ads-111-160x600

Dünyanın En Korkunç 7 Seri Katili

Dünyanın En Korkunç 7 Seri Katili

0 174

Aileen Wuornos

Dünyanın En Korkunç 7 Seri Katili Aileen Wuornos

ABD’nin en ünlü kadın seri katillerinden biri olarak görülür. Eşcinsel bir hayat kadınıdır. Anne babası Wuornos doğmadan önce ayrılır. Daha 6 aylıkken annesi bir not bırakıp onu terk eder. Babasıysa çocuk tacizinden suçlu bulunur hapse girer ve orada kendini asar. Büyükannesi ve büyük babası bakımını üstlenir ama 13 yaşında gayrimeşru bir çocuk dünyaya getirdiği için o evden de kovulur. Para için fahişeliğe başlar, uyuşturucuya alışır. 1989-1990 yılları arasında ilişkiye girdiği bazı kişileri öldürdüğü ve cesetlerini ormana sakladığı ortaya çıkmıştır. 7 kişiyi öldürdüğü düşünülse de bunlardan sadece 5’inin cesedi ortaya çıkmış ve bu 5 kişi üzerinden yargılanmıştır.

Albert Desalvo

Dünyanın En Korkunç 7 Seri Katili Albert Desalvo

İşe cinsel tacizlerle başladı. Manken ajansına model arıyormuş gibi kapı kapı gezip kadınların ölçüsünü alır ve bunu bahane ederek de vücutlarına dokunduğu kadınlara cinsel taciz yapıyordu. Bu sebepten kısa bir süre hapiste yatmış çıktığında tecavüzcü olmuş. Albert artık 1962 de “Boston canisi” lakabı ile 18 ayda 13 kadını vahşice öldüren tatlı dilli bir sadistti. Birçok kadına tatlı dilini kullanarak sokuluyor sonra tecavüz edip boğuyordu. İmza olarak da boğmakta kullandığı naylon çorapları boğazlarına fiyonk şekli vererek bağlıyordu.

Albert Fish

Dünyanın En Korkunç 7 Seri Katili Albert Fish

1910 yılında ilk cinayetini işkenceler eşliğinde kurban olarak kolay hedef olan çocukları seçerek işledi. Kurbanlarına acı çektirirken kendisine de işkenceler yapıyordu. 1932-1934 yılları arasında kurbanlarına ve kendine işkenceler ve yamyamlık yaparak işlediği 4 cinayet ona “Brooklyn vampiri” ünvanını verdi. Onun cinayet sayısı kesin bilinmemekle beraber en az 15 olduğundan şüpheleniliyor. Elektrikli sandalyede idam edilerek öldürüldü.

Andrei Romanovich Chikatilo

Dünyanın En Korkunç 7 Seri Katili Andrei Romanovich Chikatilo

Oğlanlar, kızlar ve savunmasız genç kızlar hedefiydi. Onları evlerine bırakmak yardım etmek amacıyla otobüs duraklarından alıp ormana götürürdü. Orada onlara hayal gücünüzü zorlayan şeyler yapardı. Dillerini kesiyor, gözlerini çıkarıyor, cinsel organını yiyordu. Bunlar yaptıklarının sadece bir kaçı. 1984 de 4 haftalık bir sürede 6 genç insanı doğramış. 1990 yılında 53 kişiyi öldürmekten yargılanmış. Ancak herkes bu sayının çok daha fazla olduğunu biliyordu.

Gary Ridgway

Dünyanın-En-Korkunç-7-Seri-Katili-Gary-Ridgway

Tam adı Gary Leon Ridgway’dir. Amerikan tarihinin en azılı seri katillerinden biri olarak tanınır. “Green River Katili” olarak bilinir.

Yedi kadının öldürülmesinden dolayı göz altına alındı. Yakalanması için yetkililer, o sırada idam cezasını bekleyen ünlü seri katil Ted Bundy’den, katilin düşüncelerini anlamak için yardım aldı. 4 cinayet DNA testi sayesinde ve 3 cinayet ise cinayeti işlerken yaptığı resimden dolayı anlaşıldı. 71 kişiyi öldürdüğünü söylemesine rağmen, 49 cinayetten dava açıldı.

Ridgway 3 kere evlendi ve bir oğlu vardır. Kurbanlarının çoğunu kamyonetine bindirmek için, cüzdanında taşıdığı oğlunun resmini kullanmıştır.

Dr. Harold Shipman

Dünyanın En Korkunç 7 Seri Katili harold shipman

Shipman, İngiltere’nin Manchester bölgesinde doktorluk yapıyordu. Shipman’ın 1971-1998 yılları arasında toplam 250 kişiyi öldürdüğü tahmin ediliyor. Bu cinayetlerden birisi de 4 yaşındaki bir kız çocuğunun 1972 yılında öldürülmesi.

Shipman’ın hastalarını yüksek dozda morfinle öldürdüğü belirlendi. Shipman hakkındaki ilk şüpheler ise Pontefract’ta 137 şüpheli ölümün kendisi ile bağlantılandırılması sonucunda başlamıştı. Hakim Smith raporunu kamuoyuna açıklarken yaptığı değerlendirmede, “Benim çıkardığım sonuç Shipman’ın yaklaşık 250 kişiyi öldürdüğü” dedi.

Evli ve dört çocuk babası olan Shipman, 1998 yılında işlediği bir cinayet sonucunda tutuklandı. 2000 yılında ise işlediği 15 cinayetten dolayı ömür boyu hapis cezasına çarptırılan Shipman 57 yaşındayken hücresinde intihar etti.

Jack the Ripper

Dünyanın En Korkunç 7 Seri Katili Jack the Ripper

Karındeşen Jack olarak nam salmış ünlü seri katildir. 1888 yılında Londra’daki Whitechapel semti ve çevresinde işlediği cinayetlerle bilinir. Karındeşen Jack ismi katil olduğunu iddia eden bir kişi tarafından yollanıp medya tarafından yayılmış bir mektuptan ortaya çıkmıştır. Katil cinayet dosyaları ve o döneme ait gazete kaynaklarında “Whitechapel Katili” ve “Deri Önlük” olarak da anılmıştır.

Kadın fahişeleri hedef almıştır. Londra’nın Doğu yakasında yaşayıp orada çalışan kurbanları, karınları parçalanmadan önce boğazları kesilerek öldürülmüştür. En az üç kurbanın iç organlarının alınmış olması katilin bazı cerrahi ve anatomik bilgiye sahip olduğu fikrini oluşturmuştur. Scotland Yard ve çeşitli medya organları katil olduğunu iddia eden kişi veya kişilerce gönderilen mektuplar almıştır.

Geniş çaplı gazete yayınları, Karındeşen’in uzun süreli ve yaygın uluslararası kötü ününün yerleşmesine ve efsanesinin iyice pekişmesine neden olmuştur. İşlediği cinayetler hiçbir zaman çözülememiştir. Karındeşen dosyasının analizi ve çalışmalarını tanımlamak için “ripperology” terimi ortaya çıkarılmıştır.

Şu anda Karındeşen’in kimliği konusunda binlerce teori vardır ve cinayetler birçok hayali yapıta ilham vermiştir. Günümüze kadar ulaşmış tek fiziki kanıt, kurbanlardan birine ait olduğu iddia edilen şaldır.

Karındeşen Jack’in yöntemleri vahşiceydi. Kurbanlarını önce boğazlayarak etkisiz hale getiriyor daha sonra da boğazını kulaklarına kadar kesiyordu. Kurbanların tamamına yakınının karnı ve cinsel organları deşilmiş, bazı organları çalınmış, bazen de burun ve kulakları kesilmişti.

Karındeşen Jack’in kimliğine dair onlarca iddia ortaya atılmıştır ancak hiçbiri kanıtlanamamıştır. Karındeşen Jack’in yaklaşık 20 hayat kadını öldürdüğü düşünülmektedir. Bununla birlikte gerçek rakamların çok daha fazla olduğu düşünülmektedir.

Bunları da beğenebilirsin

750x100

Yorumlar
Yorumlar Yükleniyor...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More