fbpx

.ads-111-160x600

-sky-

Instagram’ın masastü versiyonuna 2 yeni özellik eklendi

Instagram; yakında sunulacak güncellemeyle masaüstü tarafında yepyeni özellikler kazanacak. İşte kısa süre içinde gelmesi beklenen yenilikler...

0 193

Instagram; yakında sunulacak güncellemeyle masaüstü tarafında yepyeni özellikler kazanacak. İşte kısa süre içinde gelmesi beklenen yenilikler…

Geçen sene Snapchat’ten “esinlendiği” Hikâyeler özelliğiyle kısa süre içinde milyonlarca kullanıcıya erişen Instagram, bu özelliği daha fazla kişiye ulaştırmak için çalışmalarına devam ediyor. Platform, son olarak masaüstü versiyonu için iki yeni özelliği sunmaya başlıyor.

Masaüstü uygulamadan hikâye paylaşılabiliyor!

Instagram’a dahil edilen özellikle, web sayfasından hikâye paylaşmak mümkün hale geliyor. Bu sayede uygulamanın yanı sıra masaüstü web sayfası üzerinden de hikâye paylaşımı yapılabiliyor.

Elbette kullanıcıların paylaşılacak içerikleri daha önceden belirlemesi ve kaydetmesi gerekiyor. Akabinde Instagram.com web sayfasına kullanıcı bilgileriyle giriş yapıldığında sol üstte yer alan kamera simgesi üzerinden hikâye paylaşılabiliyor. Tabii ki mobilde olduğu şekliyle masaüstünde de metin ekleme ve metinrengideğiştirme gibi kişiselleştirme seçenekleri burada da kullanılabiliyor.

Instagram ayarlarından ufak bir düzenlemeyle paylaşılan tüm hikâyelerin otomatik olarak telefon galerisine kaydedilmesi sağlanabiliyor.

Mobil web tarayıcıdan Instagram.com adresine girildiğinde kullanıcıların yakında karşılaşacağı manzara şöyle. Bu sayede sol üstte yer alan simge sayesinde mobil uygulamada olduğu şekliyle içerik paylaşmak mümkün hale gelecek.

Mobil web tarayıcıdan Instagram.com adresine girildiğinde kullanıcıların yakında karşılaşacağı manzara şöyle. Bu sayede sol üstte yer alan simge sayesinde mobil uygulamada olduğu şekliyle içerik paylaşmak mümkün hale gelecek.

Instagram’ın ikinci yeniliği de bu platformu masaüstü web sayfası üzerinden kullanan kişileri ilgilendiriyor. Zira artık masaüstü web tarayıcıyla Instagram hesabına erişildiğinde kaydetme seçeneği aktif oluyor. Böylece ilgi çekici bir içerik görüntülendiğinde “Kaydedilenler” sayesinde daha sonradan mobil ya da doğrudan masaüstü versiyondan gönderilere ulaşmak mümkün oluyor. Kullanıcıların bu iki özellikten de yararlanabilmesi için birkaç hafta beklemesi gerekiyor.

Bunları da beğenebilirsin

750x100

Yorumlar
Yorumlar Yükleniyor...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More