-sky-

-sky-

Banka ve Kredi Kartlarına Parmak İzi Okuyucu Geliyor

Son birkaç yılda akıllı telefon ve tablet gibi elektronik cihazlarda biyometrik şifreleme sistemlerinin kullanımında çok önemli bir artış var. Yani artık PIN ve şifrelerin yerini parmak izleri ya da iris tarama sistemleri almaya başladı.

 

Şu anda Güney Afrika’da test aşamasında olan parmak izi okuyuculu MasterCard’lar, 2017’nin sonundan itibaren dünya genelinde hayata geçirilecek.

Üstün güvenlik sunan biyometrik şifreleme ve ödeme, yakın zamanda önemli bir eşiği daha aşacak. Keza MasterCard, tüm banka ve kredi kartlarına bu sistemi entegre etmeyi planlıyor; böylece şifre girmek yerine parmak izi okutularak ödeme yapılabilecek.

Banka ve Kredi Kartlarına Parmak İzi Okuyucu Geliyor

Şu anda Güney Afrika’da test aşamasında olan biyometrik ödeme sisteminin 2017 sonunda tüm dünyada hayata geçirilmesi bekleniyor. Bu aradaki süreçte de bankaların biyometrik ödeme sistemlerine geçişi tamamlayacağı öngörülüyor.

Normal bir kredi kartıyla tamamen aynı boyutlarda olacak yeni kartların sağ üst kısmında parmak izi sensörüne yer verilecek. Böylece tanımlanan parmakla kolay ve hızlı bir şekilde ödeme gerçekleştirilebilecek.

Bunları da beğenebilirsin

750x100

Yorumlar
Yorumlar Yükleniyor...