.ads-111-160x600

-sky-

Facebook Kullanıcı Sayısı 2 Milyara Geliyor

Facebook, rekor kullanıcıyla insanlığın neredeyse %25’ine hakim olacak.

0 76

Facebook, rekor kullanıcıyla insanlığın neredeyse %25’ine hakim olacak.

Facebook, bugünlerde 1.94 milyar kullanıcı sayısına sahip bir site olarak karşımızda duruyor. 2 milyar kullanıcıya ulaşmasına ise çok kısa bir zaman kaldı. Kurucu ve yönetici Mark Zuckerberg’in sürekli söylediği ‘’küresel toplum’’ oluşturma hedefi doğrultusunda internetin olmadığı yerlere internet götürülecek. Böylece sayı 2 milyardan çok daha fazlası olacak.

Ancak bundan sonraki hedefi ”tüm dünyayı” birbirine bağlamak. Dünyanın en gelişmemiş ve en ücra köşelerine bile internet vermeyi amaçlayan Facebook bunun için bir internet sitesi bile kurdu.

Facebook Kullanıcı Sayısı 2 Milyara Geliyor

Facebook bu projesi için ucuz ve pratik bir yol deniyor. Bunun için en büyük çalışması bir drone projesi. ”Akila” adındaki bu proje kapsamında kullanılan dronelar oldukça büyük bir yapıya sahip. Öyle ki kanat açıklığı yaklaşık 43 metre. Güneş enerjisiyle çalışan bu drone’lar yalnızca 3 saç kurutma makinasının kullandığı kadar enerji harcıyor.

İnternet erişimi sağlama amaçlı olduğu için çok yavaş uçan akila oldukça da hafif. 30 dakika havada kalması amaçlanan akila toplam 90 dakika havada kalmayı başardı. Bu süreyi uzatmak istedikleri süre ise 90 gün.

Bunları da beğenebilirsin

750x100

Yorumlar
Yorumlar Yükleniyor...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More