.ads-111-120x600

.ads-111-160x600

Google Adsense Politikalarını Değiştirdi

0 86

Google Adsense Ağında 2 Önemli Değişiklik

İnternet sitesi sahiplerinin bir numaralı reklam yayınlama platformu olan Google Adsense Mart ayında aldığı büyük darbe sonucu reklam yayınlama konusunda bazı değişikliklere yöneldi.

Mart ayında patlak veren nefret söylemi ve şiddet barındıran içeriklerin reklamlarının yayınlanması sonucu Youtube’dan ve Display Network’ten reklamlarını çekebileceklerine dair söylentiler yayılmıştı. Bu durum Google’da tedirginlik yaratsa da konuya müteakiben gerekli adımları atmakta hızlı davrandı.

Reklam verenler Google ve Youtube üzerinden görüntülenen reklamlarının daha fazla kontrolünü isterken Adsense’e bağlı olan reklam yayıncıları ise şeffaflık talep ediyordu.

Yeni Google Adsense Uygulaması Nedir?

Eski uygulamaya göre internet sitesinde görüntülenen içerik Google tarafından yaptırım uygulanması halinde sitenin tamamından kaldırılıyordu. Artık reklamlar sitenin tamamından kaldırılmayacak, sayfa düzeyinde uygulanacak. Bu sayede sayfa bazında istenilen reklam engellenip yayınlanmayacak. Aynı zamanda reklamlar verenler tarafından sayfa bazında seçim imkanı olacak.

Adsense Reklamlarını Yayınlayanlar Ne Olacak?

Sayfa bazından müdahale teknoloji sayesinde reklam veren yayıncıların hangi sayfalarda reklamlarının göstereceği kısmında bilgilendirme bulacak. bazı sayfaları uygunsuz içerik barındırıyor olsa bile, reklamlar bu sayfaların haricinde tutularak sitenin “güvenli” diğer sayfalarında yayınlanmaya devam edebilecek.

Haber Bültenine Abone ol
Günlük ve Haftalık Haberler Mailine Gelsin
Abonelikten istediğin zaman çıkabilirsin.
Bunları da beğenebilirsin

.ads3-111-90px

Yorumlar
Yorumlar Yükleniyor...