fbpx

.ads-111-120x600

-sky-

Uber Mühendisi İntihar Etti

Uber mühendisi Joseph Thomas'ın son zamanlarda intihar etmesi, zihinsel sağlığının iş yüzünden mi bozulduğu sorularını akla getirdi.

0 117

Son zamanlarda yaptığı atılımlarla büyüme gösteren taksi hizmeti uygulaması Uber’in başı dertte. Uber mühendisi Joseph Thomas’ın son zamanlarda intihar etmesi, zihinsel sağlığının iş yüzünden mi bozulduğu sorularını akla getirdi.

Thomas’ın ölümünden sonra açılan tazminat davasına bakılırsa da ailenin görüşü bu yönde. İyi bir avukat tutan ailenin tazminat davası ise şimdilik yetersiz çalışma gösterilerek reddedildi. Nedeni ise Thomas’ın Uber’de sadece 5 ay çalışmasıydı.

Ancak ailenin tutumu bununla da bitmiyor. Uber’deki cinsiyetçi, ırkçı ve aşağılayıcı çalışma ortamı kulaktan kulağa duyulmaya devam ediyor. Harvard Business School profesöründen işyerinin nasıl olması ile ilgili iyileştirme bilgileri alan Uber, görünen o ki iş yerini düzen içinde tutmakta sıkıntı yaşıyor. Thomas’ın ailesi de iş yerindeki bu tutumun çocuklarını olumsuz yönde etkilediği ve siyahi olarak sıkıntı yaşadığı yönünde. Uber’de çalışan siyahi sayısı %1 oranında bulunuyor.

Uber sözcüsü konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Hiçbir aile, Thomas’ın ailesinin yaşadığı tarifsiz acıyı yaşamamalı. Bizim dualarımız ve düşüncelerimiz onlarla birlikte” dedi. Tabi Uber sözcüsünün bu açıklaması olayı tam olarak aydınlatmadı. Davanın seyrinin ne olacağı ise şimdilik merak konusu.

Bunları da beğenebilirsin

750x100

Yorumlar
Yorumlar Yükleniyor...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More