.ads-111-120x600

.ads-111-160x600

Facebook F8 konferansında öne çıkan 8 gündem

Facebook, dün başlayan F8 konferansıyla dünyanın dört bir yanından binlerce katılımcıyı bir araya getirdi.

0 85

Facebook, dün başlayan F8 konferansıyla dünyanın dört bir yanından binlerce katılımcıyı bir araya getirdi. Geliştiricilere özel olarak tasarlanan konferans, yeni ürün ve teknolojilerden; Facebook ve eko sisteminin gelecek vizyonuna kadar birçok farklı hususta bilgi içeriyor. Konferansta genel olarak mobil uygulamalar, yapay zeka teknolojileri, artırılmış gerçeklik ürünleri ve kamera efektleri gibi hususlar üzerinde duruluyor.

1. Facebook Spaces: Facebook’ta yayınlanan içeriklerin sanal gerçeklik desteğiyle görüntülenmesi. Yani paylaşılan tüm içeriklerin 360 derece fotoğraf ve videolarla izlenmesi anlamına geliyor. Facebook Space şu anda Oculus Rift destekli sanal gerçeklik uygulamasıyla hayata geçmiş durumda.

 

2. Yenilenen Messenger: Güncellenen Facebook Messenger uygulamasıyla kullanıcıları bambaşka bir deneyim yaşayacak. Zira yapay zeka desteğiyle botları hayata geçiren Facebook, uygulamayı daha zengin hale getirmeyi hedefliyor. Ayrıca, Messenger’a Spotify ve Apple Music etkileşimleri de geliyor.

 

3. Developer Circles: Bu sistem, yeni nesil uygulama geliştirmeyi hedefleyenler için büyük önem taşıyor. Keza ücretsiz olarak sunulacak olan bu sistem, ortak bilgi paylaşımı için bir forum da barındıracak. Dolayısıyla insanlar daha fazla etkileşim içine girerek farklı fikirler üretebilecek.

Facebook F8 konferansında öne çıkan 8 gündem

 

4. Facebook Sohbet Eklentisi: Facebook’un yeni sohbet uzantısı. Botlarla ilgili yeni bir özellik olan Chat Extentions, birden fazla kullanıcının eşzamanlı olarak işletmelerle konuşmasını sağlıyor. Bu sistem ayrıca kullanıcıların botları grup konuşmasına dahil etmesini de sağlıyor.

 

5. Facebook Messenger Oyun Botları: Artık Messenger’da oyun botları da yer alacak. Buradaki amaç ise Messenger’daki oyun deneyimini zenginleştirmek.

 

6. Messenger Yanıt Botları: Yapay zeka destekli botlar her anlamda etrafımızı sarıyor. Artık Smart Replies yani akıllı yanıtlarla birlikte botlar aktif olarak devreye giriyor. Böylece işletmelerin çalışma saatleri, adresleri ve iletişim bilgileri bu sistemler sayesinde kolayca öğrenilebiliyor.

Facebook F8 konferansında öne çıkan 8 gündem

7. Facebook Kamera Efektleri: Konferansta en çok dikkat çeken detaylardan biri de kamera efektleriydi. Özellikle artırılmış gerçeklik desteğiyle birleştirilen bu sistem, profil fotoğraflarına önemli bir yenilik getirmeyi hedefliyor.

8. Facebook Kimlik: Facebook’un yeni API yapısı sayesinde Facebook ve Messenger kimlikleri çok daha işlevsel hale geliyor. Bu sistem daha çok reklam verenler için büyük önem taşıyor keza reklam verenler iki platformda da etkin kişilere eşzamanlı şekilde erişebiliyor.

Bunları da beğenebilirsin

750x100

Yorumlar
Yorumlar Yükleniyor...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More