.ads-111-160x600

.ads-111-160x600

Instagram’da Veri Akışı Engelleniyor

Facebook'un haftalar önce yaşadığı Cambridge Analytica skandalının ardından harekete geçen Instagram, üçüncü parti uygulamalar için kullanıcı veri paylaşımını sınırlandırma kararı aldı.

0 970

Amaç: Veri sızıntısını engellemek

Şimdi de Instagram için yeni bir dönem başlıyor. Artık Instagram’da üçüncü parti uygulama geliştiricilerin verileri alma ve kullanma durumu sınırlandırılıyor. Her ne kadar şimdilik Instagram’dan konuyla ilgili bir açıklama gelmese de Facebook veri sızıntısı sebebiyle bu tür bir adım atıldığı ifade ediliyor.

Somut bir örnek vermek gerekirse alınan bu karar sonucunda her 60 dakikada5000 adet veri kaydedilirken uygulamalarda bu sınır 200’e kadar indirilmiş durumda. Bu da esasında kaydedilen verilerde ne kadar sınırlandırma yapıldığının açık bir göstergesi. Kademeli bir şekilde hayata geçirilmesi beklenen bu uygulamanın önümüzdeki dönemlerde ‘veri sızıntısı’ yaşanmaması adına sıkı tutulacağı aşikar.

Bunları da beğenebilirsin

750x100

Yorumlar
Yorumlar Yükleniyor...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More