fbpx

.ads-111-120x600

.ads-111-160x600

Ukrayna’da Gezilecek Yerler

Ukrayna'da nereleri gezilir? Ukrayna'ya hangi ayda gidilir? Ukrayna'da ne yenir? Ukrayna Kiev gezilecek yerler nereler? Lviv gezilecek Yerler neler. Hepsini sizin için derledik.

0 941

Ukrayna’da Gezilecek Yerler

Türkiye ve Ukrayna yaptığı görüşmelerin ardından iki ülke arasında ki vizeleri kaldırma kararı aldı.  Vize serbestliğinin ardından acaba Ukraynaya mı gitsek yahu? Gidelim gitmesine de ne kadardır bilet fiyatları, nereler gezilir? Gibi sorular beliriyor insanın aklında.  Aslında cevabı çok basit işte aklımızda beliren bazı Ukrayna gezisi sorularının cevapları…

Ukrayna Bilet Fiyatları

Gidiş dönüş olarak İstanbul’dan alacağınız biletlerde yaklaşık 1 hafatalık tatilde 1.300 TL’ye yakın bir bilet fiyatı ortaya çıkıyor. Tabi ulaşım sağlayacağınız uçak firmasına göre de değişebilmektedir bilet fiyatları.

Ukrayna’da Gezilecek Yerler

Biletleri ayarladık tarihler belirlendi ama sadece Kiev’de mi gezeceğiz? Elbette hayır. Ukrayna hem Dünya Savaşları döneminden hem de SSCB döneminden önemli tarihi güzelliklerinin yanında doğal güzelliklere de ev sahipliği yapıyor. İşte başlıca gezebileceğiniz yerler;

Mağaralar ManastırıMağaralar Manastırı

Manastır 1051 yılında kurulmuş ve Doğu Orotodks Hristiyanlığı için önemli bir yerdir. Avrupa’da  Saint Sophia Katedrali ile dünya miras listesinde bulunan 2 manastırdan biridir.  Hala aktif olan manastır Kiev’e gidip görülmesi gereken bir yer.

Aziz Sofya KatedraliAziz Sofya Katedrali

1990 yılında UNESCO Dünya Miras listesine giren katedralin içinde muhafaza edilen, 11. yüzyıldan kalma mozaik ve freskler dünyanın söz konusu devirden kalma en büyük fresk ve mozaik koleksiyonunu içermektedir. Taç giydirme törenleri, yabancı konukları karşılama gibi törenlere ev sahipliği yapan katedrali ilk başta ziyaret etmeniz gerekenler listesine ekleyin.

İkinci Dünya Savaşında Ukrayna Müzesiİkinci Dünya Savaşında Ukrayna Müzesi

Alman-Sovyet savaşını anmak için yapılmış bir anıt müzedir. Yevgeniy Vuçetiç tarafından yaptırılan “Anavatan” anıtsal heykeli müze binasında 62 metre yüksekliktedir ve toplam yapı 102 m’dir.

HRYŞKO Ulusal Botanik BahçesiHRYŞKO Ulusal Botanik Bahçesi

Sovyet botanikçi Poltava tarafından kurulmuştur. 1936’da kurulan bahçe 120 hektar alanı kaplamaktadır. İçerisinde Dünyanın bir çok ülkesinden 1300 ağaç, çalı, bitki vardır.

ODESSA Opera BinasıODESSA Opera Binası

1810 yılında Petersburglu mimar tarafından tasarlanmış dünyanın ilk Opera ve Tiyatro binalarından birisidir. Eşsiz bir mimariye sahip olan binayı Kiev dışında olmasına rağmen görmeniz gerekebilir.

Bunları da beğenebilirsin

750x100

Yorumlar
Yorumlar Yükleniyor...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More