fbpx

.ads-111-160x600

.ads-111-160x600

Ukrayna’da Gidilecek Bir Şehir: Kharkiv

Kharkiv nerede? Kharkiv gece hayatı nasıl? Kharkiv gece hayatı en iyi yerler neresi? Kharkiv hakkında bilmeniz gereken gezi rehberi.

0 497

Kharkiv, Ukrayna’nın kuzeydoğusunda Rusya ile sınırı olan bir şehir. Türkiye’deki uçak firmalarının Kharkiv’e yeni seferler başlatması ile şehrin popülerliğinin de artacağa benziyor. İki devlet arasında yapılan pasaportsuz seyahat imkanı veren anlaşma da zaten vizesiz ziyaret edebildiğimiz Ukrayna’yı daha da cazip hale getirdi.

Kharkiv’e nasıl gidilir?

İstanbul hareketli uçuşlarla Kharkiv’e 2 saat sonra ayak basacaksınız. Kharkiv Uluslararası Havalimanı’nda indikten sonra şehir merkezine 15 -20 dakikada ulaşıyorsunuz. Tek başına giderseniz bir hostel veya otelde kalın. Arkadaş grubunuzla giderseniz bir ev kiralayıp otelden daha ucuza getirebilirsiniz. Eğer turla gidiyorsanız hiçbir şey yapmanıza gerek yok, uçağınız, oteliniz ve şehir içi geziniz zaten ayarlanmıştır. İlk defa gidecekler için mutlaka turla gitmelerini öneririz.

Harkiv’de göreceğiniz yerlerin başında tarihi binaların karşılıklı sıralandığı geniş mi geniş Sumskaya caddesi, Özgürlük Meydanı ve Puşkin Caddesi geliyor. Yine Lenin Meydanı etrafındaki kafelerde oturup bir şeyler içmek isteyeceğiniz bir yer. Ukrayna’nın batısından doğusuna doğru gittiğinizde Rus renklerini daha fazla görmeye başlarsınız.

Aynı zamanda yabancı öğrenci şehri de olan Kharkiv’de birçok milletten insanla tanışmanız mümkün. Rus mutfağının ağırlıkta olduğu Kharkiv’de İtalyan yemekleri ve Türk yemeklerinin de ilgi gördüğünü fark edeceksiniz. Kharkiv’de çocuk trenine ve teleferiklere binerseniz şehrin yeşil ortamının ne kadar çok olduğunu daha iyi anlayacaksınız.

Kharkiv gece hayatı

Ukrayna'da Gidilecek Bir Şehir kharkiv gece hayatı

Ukrayna olur da gece hayatı olmaz mı? Ukrayna’nın hangi şehrine giderseniz gidin geceleri insanlar dışarı çıkıp bir şeyler yemeyi, içmeyi sever ve mekanların çoğu da hafta boyu açıktır. Kharkiv’de perşembe, cuma, cumartesi ve pazar günleri gece hayatı daha renkli geçer. Akşam yemeği için One 2 One, Nikas Restaurant, Nasha Dacha gidebileceğiniz nezih mekanlardan.

Gece kulübüne gitmek isterseniz, Misto, Arkada, Meridian, Radmir, Bolero ve Panoroma en bilindik mekanların arasında geliyor. Gece kulüplerine parmak arası terlik ve şortla giderseniz içeri alınmayabilirsiniz. Polo yaka tşört veya bir gömlek giyin, altınıza kot veya kapri yerine keten, kumaş tarzı bir pantolon giyin.

Kharkiv gece hayatı
Kharkiv gece hayatı

Bazı kulüplerde eğer geceye özel bir parti varsa giriş ücreti istenir ama emin olun çok cüzi bir şey ödersiniz. Bunlara ek olarak herhangi bir mekanda uymanız gereken kurallar Ukrayna gece kulüplerinde de geçerlidir. Çok fazla içip dağıtmamaya dikkat edin. Son bir tüyo daha verelim, Ukrayna, Belarus, Rusya, Bulgaristan gibi Slav ülkelerinde Amerikanvari takılanlardan çok haz etmiyorlar.

Bunları da beğenebilirsin

750x100

Yorumlar
Yorumlar Yükleniyor...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More